Michaela, Early Redhaven, Earliglo



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
20.7.2016 13:01

Po ztrátě Springcrestu je u nás Earliglo první dozrávající broskvoň.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 25.3.2013 13:44, zobrazeno: 21393x

Tyto tři ranné odrůdy vznikly mutací Redhavenu.První dvě u Valtic, a poslední v Kanadě.Zajímalo by mě, jak jsou kvalitní, a jak se liší kvalitou plodů od mateřské odrůdy, která je považována za standard, jakési základní měřítko.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 25.3.2013 16:31

Pokud chcete z těchto tří odrůd jen jednu, tak by měla být papírově nejlepší Michaela. Hlavně se všude uvádí u Michaely výborná chuť, což se ani u Redheavenu, ani u Earligla nikde neuvádělo. U Early RH se uvádí chuť velmi dobrá, ale to jste jistě už zaznamenal. Jinak se asi moc lišit nebudou. Plusové je u všech tří ranější zrání oproti původní odrůdě. Mínusová bude horší odlučitelnost pecky od dužniny. I když u Early RH to prodejce neuvádí. Uvádí odlučitelnost dobrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 25.3.2013 19:30

Z vlastní zkušenosti mohu posoudit pouze tu Michaelu. A mohu potvrdit, žeoproti RH jsou plody trochu větší, dužina žlutější, šťavnatější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 26.3.2013 10:18

Jak to tak vypadá, jste asi jediný pane Vysloužile, který má delší zkušenosti s pěstováním odrůdy Michaela na své zahradě.Máte samostatný stromek, nebo máte odrůdu naočkovanou npř. na Redhavenu?To pro lepší porovnávání kvality plodů s RH ve Vaší poloze.Zajímala by mě informace údajné částečné odlučitelnosti pecky od dužiny, a jak odrůda diferencuje květní pupeny na letorostu?Popřípadě jiné nedostatky odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.3.2013 18:18

Pokud jste vylekán prohlášením pana Jana v Zahrádkáři, který se týkal broskvoně Regina, tak musím říci, že moje Michaela sice ještě neplodila, ale nevšiml jsem si nějaké vyjímky oproti ostatním broskvoním. Nasazuje květní pupeny po celé délce jednoletých výhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 27.3.2013 11:55

Mě se první stromek Michaely nepovedl, a částečně jsem se i já zasadil o to, aby nepřežil.Musel jsem si pořídit nový.Právě proto mě zajímá jak dlouho uspěšně vzdoruje u pana Vysloužila, který taky nemá ideální podmínky pro pěstování teplomilných dřevin.

Vůbec jsem se nevylekal způsobem diferenciace květních pupenů odrůdy Regina, která mimochodem není jediná, která nasazuje v polovině a za polovinou výhonů.Toto jsem se dočetl i o bělomasé Lůně, i žlutomasé Tercii.Můj stromek přijde k částečné stěně, proto by se mi nelíbilo, kdybych musel nechávat dlouhé výhony, chci stříhat na krátko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.3.2013 14:10

Mám Michaelu asi 10 let, plodných roků bylo zhruba polovina. Jednou vymrzly květní pupeny přes zimu a nevyrašily, jinak zmrzaly pokaždé v květu nebo po něm. Tak, jako Petr nevidím rozdíl oproti jiným odrůdám, které pokaždé dopadly stejně.  V těsné blízkostiu stojí Krasava a Sunhaven. Když ale Michaely dozrály, jednalo se o nejlepší broskve na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 15.7.2014 11:50

Přesně jsem tušil, že místo Earligla poslali Favoritu. Je to sice hezké, ale já jsem si tento stromek neobjednal. Je to tak těžké, milá Zázvorko, poslat dva správné stromky ze dvou objednaných? A kdoví, jak to nakonec bude i s tou druhou Dianou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 2.8.2015 13:41

Pan Miloš Vysloužil preferuje před Sunhavenem Earliglo a samozřejmě Michaelu, čili mutanty Red Havenu.

Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 20.7.2016 13:01

Po ztrátě Springcrestu je u nás Earliglo první dozrávající broskvoň.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika