Majorita



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 44.165 (?) 
19.8.2022 7:24

Podkrkonoší a asi 430 m n.m. a tedy okrajová oblast, jílovačka a mrazová kotlina. Letos (2022) jsem se po asi 4 letech konečně dočkal. Majorita poprvé nasadila i plody a hned i přeplodila! Neměl jsem ale to srdce udělat zavčas probírku, jak dnes vidím měla být více radikální. Stromek mám z podnikové prodejny v Holovousích, tedy přímo od zdroje a byl s prvotřídně vyvinutými kořeny z holovouského pole. Proti starší rodičovské Favorita Morettiny (stromek také z Holovous) zralost Majority nastoupila později asi o týden až 10 dnů, já to přesně neměřil :-) Na pohled jsou plody dosti podobné. Ovšem Majorita je daleko daleko sladší a dužnina je o stupínek tužší. Jsem rád tomu rozdílu v době zralosti tj. že nemusím odrůdy přímo srovnávat vedle sebe doma na stole, každá má totiž to své. Opatrně (abych neurazil) bych dal chuťově na první místo ale právě tu Majoritu. I na transport pokročile nazrálých plodů domů ze zahrádky (v osadě) se jeví Majorita o něco odolnější. Růst (obrost) proti Morettině je od pohledu o něco vitálnější, ovšem podezření mám že Majorita je víc náchylnější na vymrzání v květu. Majorita se v Holovousích povedla!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 23.8.2022 14:05

Mně roste Majorita na St.Julien velmi slabě. Vedlejší Royal Mayestic na GF-677 má úplně jiný vzrůst. Osobně bych vyzdvihl oba rodiče, nejenom FM3, ale i Harbrite. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika