Majorita



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
7.8.2019 15:17

Koštnul jsem tři plody MAJORITY a mám takový dojem, že tahle letušní chuť se bude asi více blížit skutečnosti. Lze jí najít v obou rodičích, ale spíš se více podobá Harbrite, každopádně Harbrite dokáže ještě mnohem víc.

Majorita
Majorita
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 1.11.2016 1:07

Tak hlavně, aby nebyl jako ten můj, co zraje v červenci.smiley Typnul bych si, že na Symphony a E.Lady mít nebude.smiley Je to přece jen stará sorta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.11.2016 20:56

Uvidíme, úhledná visačka, není zárukou pravosti, ale se záměnami máš větší zkušenostismiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 11.6.2017 10:41

Měl jsem možnost ochutnat. Chuť je podle mne typicky broskvová, sladká s příjemně navinulou protiváhou svěžích kyselin po celou dobu konzumní zralosti. Chuťově je určitě nad Redhaven. oproti FM3 je dužina pevnější konzistence a plně odlučitelná od pecky.

Takhle pěkně psal před čtyřmi lety o této broskvoni Standa Kénig. Bude mít už letos nějaké plody? Stando, jak seš na tom. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.8.2019 15:17

Koštnul jsem tři plody MAJORITY a mám takový dojem, že tahle letušní chuť se bude asi více blížit skutečnosti. Lze jí najít v obou rodičích, ale spíš se více podobá Harbrite, každopádně Harbrite dokáže ještě mnohem víc.

Majorita
Majorita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.8.2019 21:03

Z prvních plodů se asi nedá nic usuzovat, věřím, že MAJORITA ještě překvapí. 

Majorita
Majorita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 11.8.2020 12:56

Výborná broskvová chuť a hlavně dostatečně sladká. Standa von Königgrätz by mohl konečně přidat nějaké lepší fotky. 

Majorita
Majorita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 17.11.2020 13:08

Kdyby někdo sháněl MAJORITU (Harbrite x Favorita Morettini 3), což je dosti kvalitní broskvoň tak ji mají například ve školkách MCELY a to na ponoži myrobalán. Když pojedete od Křince, tak jsou školky hned na začátku vesnice vpravo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Antonspelec - (4) - 175.191 (?), 3.8.2023 14:22

Zdravím, 

mám prosbu na ty z Vás, kteří vlastní meruňku Majoritu. Nebyl by někdo ochotný poslat mi pár oček poštou? Očka i dopravu rád zaplatím. Měl jsem na chatě Redhaven, která uschla a znovu bohatě obrazila od země z podnože, tak bych si jí teď rád naočkoval.

Předem moc děkuji, pokud se najde někdo ochotný. Tonda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 3.8.2023 14:34

Viz. můj předchozí příspěvek. Agri Loučeň - Mcely u Křince. Zavolejte si tam a případně si tam dojeďte. Měl jsem stromek tenkrát koupit. Ten můj na St.Julien tady léta živoří a teď pomalu končí. Slabě rostoucí broskvoň je tady u mě na podnoži St.Julien nevhodná. Výhony na očkování nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Antonspelec - (4) - 175.191 (?), 4.8.2023 0:44

Zkusím tam zavolat a zeptat se, děkuji Vám moc za tip. Jinak mám stejnou zkušenost. Broskvoň na St. julien mi vydržela jen pár let. Určitě to chce bujnější podnože a broskvoň řádně řezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika