Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?)
13.2.2015 10:20 Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.2.2015 16:56

Přesně z těchto důvodů nechci používat Jar. Mimochodem pane J.A.R, s tím určením odrůdy jako Chlapovo košíkové, to se Vám teda povedlo. Představte si, že jej neuvádí ani Kutina a kolektivlaughyes Co se týče objednávky Silwetu, tak jsem si bohužel neuvědomil, že tato firma chce posílat peníze předem na účet, na což nejsem zvyklý. Vždy a všude totiž funguje dobírka, tak nechápu, proč tomu tak není i u této firmy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 13.2.2015 10:20 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.2.2015 18:19

Na kadeřavost - postřik dnes to nevypadá. Pupeny jsou v klidu a podle Ametu to také sedí. Možná, že tomu nevěříte, ale masivní a dlouhotrvající kadeřavost mně opravdu v minulém roce způsobila propad většiny plůdků a velmi malé přírůstky nových výhonů. Takže "bacha na ní".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 150.59 (?), 18.2.2015 9:37

Postřik proti kadeřavosti provadím již několik let podle lísky.V době kdy v mém oklolí Líska tkzv. práší a je vhodná teplota dělám postřik Kuprikol nebo CHampion.Dělám jeden postřik a zabírá na 99 procent.Nic jineho bych už nekoumal.Ověřeno i na více stanovištích, protože provádím postřik i pro kamarádky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.2.2015 10:05

Ano to je nádherné. Já tady však žádnou lísku nemám, takže mně zbývá jen to koumání. Ale je vidět, že leckde stačí opravdu jen jeden včasně provedený postřik měďnatým fungicidem, což se přiznává i v Kukyho odkazu v tomto vlákně (Agromanuál). Kdosi psal, že bude ošetřovat tento pátek. Bylo by to díky příznivému počasí vhodné, ovšem mám dojem, že tady bude ještě příliš brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 150.59 (?), 18.2.2015 10:52

Míval jsem lísku kousek od domu na veřejnem prostranství.Tu mi vykáceli a já si říkal kde se budu orientovat,?A pak jsem se koukal kolem sebe a zjistil jsem, že kolem je lísek, akorát si jich člověk normálně nevšimne.Proto se klidně vsadím Petře, že v okruhu 500 m od tve zahrady najdeš keř lísky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.2.2015 11:00

Petře, pokud máte možnost koukat na broskvoně každý den nebo obden, je nejúčinější postřik v době, kdy se šupiny na květních pupenech začnou po sobě posouvat a vzniká čerstvá plocha krytá jemnější vrstvou vosku, než je ta "zimní" (uprášená). Právě na této slabé vrstvičce při teplotách nad 9°C začnou klíčit spóry a postupně prorůstat směrem k otvírajícímu se vnitřku pupenu. Klíčící spóra je nejcitlivější fáze vývoje kadeřavosti. Pokud stříkneš příliš brzo, je jen nebezpečí, že část fungicidu bude smyta srážkami. V případě, že spóry nejen vyklíčí, ale prorostou až do nových rašících letorostů, je nutné použít silnější kalibr než měď či síru (tj. eradikativní Syllit 65 WP).

Zkusím dát foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.69 (?), 18.2.2015 13:34

Místo prášení lísek se lze řídit zelenými špičkami půpenů na angreštech, nebo portálem SAT 7     ;-))    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.2.2015 14:08

A podle zelených špiček černého bezu by to nešlo?smileyAle jinak díky za rady. U portálu "SAT 7" vložte prosím odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.2.2015 14:32

Petře, návod co hledat nebo jak si to doma měřit : zde

výsledek může vypadat takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika