Kdy po zasazení začne broskvoň rašit?



jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 128.26 (?)
1.5.2013 16:29

Děkuji za odpověď, dodal jste nám naději!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 178.218 (?), 1.5.2013 7:47, zobrazeno: 8407x

Dobrý den,

před měsícem jsme zasadili Fair Haven, koupenou v zahradnictví, a stále neraší. Dřevo není suché, ale nejsou vůbec patrné pupeny. Je ještě šance nebo je to začátek konce?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 1.5.2013 10:35

Šance stále trvá a podle mého názoru bude trvat ještě měsíc, tedy zhruba do konce května. Máte zkrácené (ořezané) výhony za účelem snížení počtu poteciálně rašících pupenů? Pokud ne, doporučuji neodkladně provést. Osobně raději nakupuji stromky na podzim, jarní sortiment podléhá vysokému riziku nevhodného přezimování u prodejců. Z toho pak plynou podobné potíže s rašením a životachopností stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 128.26 (?), 1.5.2013 16:29

Děkuji za odpověď, dodal jste nám naději!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 1.5.2013 12:46

Zastřihli jste před výsadbou i kořeny a měli jste stromek do druhého dne namočený? Zkuste ještě omotat kmínek jutou nebo něčím podobným, jako to dělají techn.služby při svých výsadbách. Na zlikvidování je vždy čas. Broskvoně také sázím zjara, doporučují je sázet narašené, že se nejlépe ujímají.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 1.5.2013 17:12

Taky ted zachranuji jednu broskev z podzimni vysadby.Znovu jsem ji vykopal, zastrihnul koreny do zdraveho bileho "masa" a na 24 hodin namocil.Koreny jsem zaprasil prachem z dreveneho uhli a korunku zastrihnul na tri silne kosterni vetve.Minuly tyden vyrasily prvni pupeny, tak snad je vyhrano.Jeste ji namulcuji.Kminek mam obaleny netkanou textilii.Pravdepodobne pouziji jeste borax.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 178.218 (?), 9.6.2013 9:19

Aktualizace. Broskvoň, o kterou v tomto tématu šlo, se už krásně zelená. Trvalo jí to od zasazení 6 týdnů. Děkuji všem za odpověď.

Pozn.: Stejnou obavu jsem měl u lísky. Ta obrazila dokonce až po dvou měsících po zasazení. Většina větviček i přes pravidelnou zálivku uschla. Teď raší vespodu na kmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Myšpulín - (4) - 216.69 (?), 15.6.2013 21:53
Nově letos vysazená broskvoň mi vyrašila, ale již nějakou dobu čučí a nemá žádné přírustky, nelíbí se mi to. Nahradila vloni na podzim vysazenou která mi odešla. Zelená se, nevadne, ale neroste, celkově se mi nelíbí, zeminu má novou. Co s tím?

Detail listů, jsou oproti ostatním poloviční.
Detail listů, jsou oproti ostatním poloviční.

U jiné odrůdy jsou přírustky více než viditelné
U jiné odrůdy jsou přírustky více než viditelné
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.6.2013 22:07

Vypadá pěkně, co byste víc chtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.6.2013 7:34

Kdybyste při výsadbě stromek zastřihl a tím snížil počet pupenů, které jsou schopny vyrašit, už by měl mnohem větší přírůstky. U vás je problém v tom, že kořenové torzo musí vyživovat kompletní nadzemní část se všemi pupeny. Takže stromek pouze narašil a nyní "přeskupuje síly". Bude jistou dobu trvat, než mu dorostou kořeny a vyrovná se energetický, či růstový potenciál nadzemní a podzemní části. Pak vám stromek opět začne rašit. Do té doby se klidně může stát, že některé narašené výhonky v dolních a středových partiích zaschnou. Co bych vám poradil, logicky vyplývá z textu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.6.2013 9:23

Díky Vám Wimpi za logické a pro mne povzbuzující vysvětlení. Stromek který je vyfocen na čtvrtém snímku byl vloni před výsadbou zastřižen přímo u prodejce tak, aby byl "nastaven" na tvar vertiko (jmenuje se to tak?), chtěl bych vyzkoušet tuto variantu kvůli nedostatku místa. Bohužel více než polovina větviček nevyrašila a tahle již dlouhodobější zkušenost mi bere "odvahu" k většímu řezu při výsadbě. Většinou nevyraší to co nejvíce potřebuji a pak se musí improvizovat a korunka není vyrovnaná. I tuto broskvičku bych chtěl natvarovat na tento tvar.  Mirek alias Myšpulín

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika