kdo poradi?



host - 204.1 (?)
24.9.2007 7:34
Přímo na odrůdu je pomologie ale vám stačí pěstování broskvoní a tam je také zmíňka o jednotlivých odrůdách.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 1.251 (?), 28.4.2007 0:05
Chce to mít místo na několik stromků a zasadit pecky z odrůdy, která roste ve stejné nadmořské výšce.  Nebo pecky z místních broskví, co se objeví na tržišti jako první. V žádném případě ne pecky z broskví ze supermarketu dovezených odněkud z tepla třeba z Afriky. I tak to je loterie, ale mně vyrostla z pecky jedna broskev a to ještě náhodou a loterie vyšla. Semenáče by se raději neměly přesazovat, mně se zdá, že v okrajových podmínkách si vedou lépe než přesazované. Přesazování totiž pozmění strukturu kořenové soustavy stromu a mně se zdá, že ta potom je méně odolná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 28.4.2007 0:09
Místní je myšleno broskve odněkud z jižní Moravy koupené na trhu někdy v červenci. když dozrajou na jižní Moravě v červenci, mohou na Vysočině dozrát v září.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.121 (?), 12.7.2009 16:34

Naroubujte na ni red haven a pod a možná bude odolnější a hlavně jedlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.34 (?), 3.1.2008 20:33

Proč při výsadbě děláte ten 20cm kopeček? Děkuji ze prozrazení know-how. Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.1.2008 21:27

Kopeček dělám často ještě vyšší, než 20 cm, a to zhruba ze 2 důvodů. Jednak po výsadbě zemina slehne a kopeček se tím zmenší. Za druhé, mám problémy s těžkou a vlhkou půdou. Vysazením na kopeček doufám, že půda kolem stromku rychleji oschne, bude vzdušnější, lépe se prohřeje a kořeny nebudou tolik zahnívat a  vymrzat. Že by stromky trpěly suchem se v mé lokalitě nebojím. Je to jen intuice, jestli to má skutečný smysl, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.34 (?), 14.5.2007 16:40
Vysadil jsem ted na jare dve broskve Redhaven a obe vypadaji, ze se neuchyti (prozatim bez znamek zivota). Jedna uz zacinala rasit, druha jeste ne. Zem jsem prohnojil do hloubky a peclive zalival, zadne vetsi mraziky uz v te dobe u nas nebyly. Dalsi dve merunky, tresen a visen ktere sem vysadil ve stejny cas, uz jsou krasne zelene. Jak dlouho mam dat jeste broskvim cas?
Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 14.5.2007 17:33
Žádný čas. Broskve vykopejte zkraťte kořeny do zdravého, nadzemní ponechané výhony taky a celé je vložte na pár dní do sudu s vodou. Pak je vysaďte znovu - raději do jiné půdy, nepohnojené, třeba do koupené zeminy smíchané s pískem.
   Pokud jsou kořeny na řezu hnědé - suché, tak to asi nepomůže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.250 (?), 14.5.2007 22:12
Diky za radu.
Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vahamarticka - (1) - 18.2 (?), 19.9.2007 18:16

Dobrý den,

mám prosbu, je možno někde na internetu stáhnout příručku k pěstování broskví RED HAVEN?? A pokud ano, prosím kde.. Děkuji předem za ochotu, Šimková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 24.9.2007 7:34
Přímo na odrůdu je pomologie ale vám stačí pěstování broskvoní a tam je také zmíňka o jednotlivých odrůdách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika