Kde se používá krátký a kde dlouhý řez



host - 150.33 (?)
15.4.2020 10:23

Děkuji za odezvu smiley Brosvičky mám dvě a obě jsem vyfotila. Tohle je č.1

V létě ji občas zaleju, ale přes zimu ne. Teď v dubnu jsem ji zalila jednou. Kromě vody jsem jí nic nedávala, to se má nějak hnojit?

Loni měla 12 malých plodů, ale otrhala jsem je a nechala dozrát jen tři.

Úvazek není zaškrcený.

A to místo očkování je asi 13 cm od země.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 150.33 (?), 14.4.2020 18:28, zobrazeno: 3279x

Podle čeho se pozná, jestli je pro broskvoň vhodný krátký nebo dlouhý řez?

Moji Symphonii jsem zasadila v roce 2017 a má kotlovitou korunu. Loňské nové větvičky mají max 30 cm, většinou méně.

Budu ráda za vaše názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 15.4.2020 8:12

Broskvoň zasazená v r.2017 by měla mít přírůstky min.dvojnásobné-má asi dlouhodobě hlad a žízeň...Měla plody-kdy a kolik? Nemá těsný úvazek-zaškrcený, zarostený? Není v místě štěpování-očkování utopená?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.4.2020 10:20

Podle čeho se pozná, jestli je pro broskvoň vhodný krátký nebo dlouhý řez?

To tak nelze říci. Dlouhý (americký)  řez se používá častěji, protože je jednodušší a méně pracný. Pokud však všechny květy nebo plůdky vymrznou, je třeba dlouhé výhony nachystané na plození znovu zastřihnout, jinak hrozí vyholování. Proto do svých horších podmínek, kde se to stává pravidelně, preferuju krátký řez. Pak je dobré se podívat na násadu květních pupenů. Jestli jsou nasazeny po celé délce letorostu, je to jedno. Když jsou však květní pupeny až v polovině letorostu a výše, uvažoval bych spíš o dlouhém. 
To ale není Váš případ. Jsou-li loňské přírůstky 30 cm a méně, nemeditujte o dlouhém či krátkém řezu. Všechny přírůstky zkraťte na 3 očka jako po výsadbě, nadbytečné odstraňte úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.33 (?), 15.4.2020 10:23

Děkuji za odezvu smiley Brosvičky mám dvě a obě jsem vyfotila. Tohle je č.1

V létě ji občas zaleju, ale přes zimu ne. Teď v dubnu jsem ji zalila jednou. Kromě vody jsem jí nic nedávala, to se má nějak hnojit?

Loni měla 12 malých plodů, ale otrhala jsem je a nechala dozrát jen tři.

Úvazek není zaškrcený.

A to místo očkování je asi 13 cm od země.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.33 (?), 15.4.2020 10:27

Nepodařilo se mi vložit fotku té druhé, tak posílám zvlášť.

Loni měla šest malých plodů a nechala jsem, dozrát jen dva, ale byly mnohem menší než u broskve 1, takové nedomrlé.

Celkově má tu korunku poloviční proti 1.

Místo očkování je těsně nad zemí, to asi byla chyba?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.4.2020 16:24

Místo očkování je těsně nad zemí, to asi byla chyba?

Nebyla. Broskvoně, ostatně jako většina ovocných stromů, se očkují těsně nad zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 15.4.2020 16:26

Souhlas s panem doktorem Vysloužilem.
V době zakládání korunky jste něměla přemýšlet o úrodě ale střihnout na založení korunky. Tím by jste měla letos více letorostů, u kterých by bylo možné nechat je plodit.

Nyní musíte provést opravný řez na založení korunky, který je pracnější než to co jste mohla udělat loni. Letorosty v prodloužení kosterních větví střihněte na tři až 5 listových oček, tak aby poslední směřovalo ven nebo 2 poslední v páru Y do stran.

Pokud necháte 1-2 broskvičky, stromek je neuživí a budou opět mizerní.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.219 (?), 16.4.2020 0:07
Co bych dal za 30cm přírůstky. Broskve u mne snad nejhůře snáší sucho ze všech stromů. Dlouhý řez mohu praktikovat jen u jednoho staršího stromu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.33 (?), 16.4.2020 15:18

Děkuji pánové, udělám to jak píšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 17.4.2020 8:04

A pouvažujte, prosím Vás i o výživě-především broskvoně musí za pár měsíců vychovat obrovské plody a zároveň vypěstovat spoustu proutí jako nabídku pro další neméně náročnou sezonu! Tak ať se jim a tím pádem i Vám dlouhodobě daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika