Kadeřavost broskvoně



host - 191.158 (?)
8.7.2010 7:05
Naposledy jsem stříkal broskvoně proti kadeřavosti někdy v březnu a kadeřavost už nemám. Napadení bylo, ale ne tak kalamitní, co se dalo jsem obral ručně a nyní jsou stromky zase fit. Stále si nedovedu představit JAK by vypadala zahrádka osázená pod stromy česnekem. Poseču trávník sekačkou, kruhy pod stromky nakypřím a udržuji bez plevelů, nedovedu si představit jak bych to udržoval kdybych měl pod každým stromkem kruh česneku o průměru koruny. Znamenalo by to lozit po čtyřech a plevat mezi česnekem ručně? V jednom příspěvku od J.S. zaznělo "To není podstatné, jak byste se realizoval, to v dotazu nebylo. Dotaz byl na to, zda to má nějaký význam sázet česnek kolem broskvoně", a tento názor mi připadá poněkud scestný. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 6.7.2010 14:58

Je s podivem, že odborník, který v případě olejů a motorových pil striktně radí držet se pokynů výrobce a návodů k použití,  staví názor ve stylu jeden pán z Moravy povídal nad doporučení SRS a rostlinolékařů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.18 (?), 6.7.2010 15:19

S chemickým ošetřením na jaře samozřejmě souhlasím, je to v každém popisu kadeřavosti.

Jinak srovnáváte po Vašem hrušky a jablka. Pokus s česnekem u broskvoně je pro zahrádkáře levná - téměř zadarmo - otázka zkoušky i zájmu o výsledek, zejména proto, že to zkusili už dávno jiní a výsledky poznali. Ale dát nevhodný olej do nějakého přístroje je pokus mnohdy vykoupený nemalou finanční částkou a ztrátou záruky. Toto se dá snad použít na použití chemických přípravků, ne na zasazení česneku poblíž broskvoně - í. Já jsem neuváděl, že je to nad doporučení SRS a rostlinolékařů a ani to netvrdím. Já pouze uvádím, že mám informace, že to účinek má. A tím se ztotožňuji s oním mičurinem, který podle mého názoru ví, co dělá a proč to dělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 61.6 (?), 7.7.2010 19:31

To je otázka priorit, pane J.S. Vaše jablka jsou možná mými hruškami. Oba jsme svým způsobem "ujetí". Já se dívám na svět přes větve ovocného stromu, Vy přes pilové řetězy...  Pro mě je pila jen hromadou kovu a plastu, pro Vás je Dolmarka členem rodiny. Naopak,  stromy jsou mí příbuzní,  u Vás možná jen potravou pro pilu. Když se mi pokazí pila, problém je vyřešen do hodiny návštěvou obchodu. Aspoň vyzkouším stroj jiné značky Když mi nevyrašily květní pupeny či opadaly nemocné listy, měl jsem dlouho náladu jak Maradona po čtvrtfinále s Německem. Proto nerad nahrazuji ověřené postupy exoperimentem Je jedno, že nominální hodnota ztracené úrody je zlomkem ceny nové pily. Je to o pocitech,  Při částkách, které utratíme za pohonné hnoty, energie, ženské vrtochy,  jedna pila nehraje roli.
   Chtěl jsem vložit snímek broskvoně u záhonu s česnekem, ale pár týdnů mi nejdou vklátat fotky, ani upravovat příspěvky. Ony už ale beztak všechny broskvoně konečně chorobě odrůstají. Je zajímavé, že i stroužky se moří v Sulce a Rovralu, ony ty silice asi nebudou proti houbám všemocné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 7.7.2010 20:59

pěkné počteníčko s kterým se ztotožnuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 32.128 (?), 8.7.2010 10:28

Občas si tu tedy člověk fakt "počte". Tak zase něco pro ostatní-nic to nestojí... stojí. Stojí to tu námahu vysadit česnek a později se pokoušet dát "dohromady" více či méně napadenou broskvoň, pokud to ještě vůbec lze. Pokud někdo cení čas a námahu-dle mého názoru rovněž zbytečně vynaloženou-než např. finance, může česnek vysadit. Kdo čas a síly šetří, raději vsadí na jistotu a provede postřik-není až tak důležité zda jsou stromy 2 či jich je 10. Jinak i po 3 postřikách za rok se mi letos kadeřavost objevila, ale napadené listy se daly mechanicky odstranit-tedy několikrát-a stromy jsou teď "O.K." a ne K.O., dokonce i nějaká úroda bude. Je to slabší než jindy, ale dobré. Zajímavé je že, broskvoně mají znatelně méně plodů, ale nektarinka nijak zvlášť množství "neponížila". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 8.7.2010 11:50

Kolik času a peněz jste dala do postřiků - uvádíte 3x za rok, které vlastně stejně nezabraly?? Jen si dejte, chemie není nikdy dost. Však je to možné slyšet stále častěji, zeleninu si koupím a kašlu na zahrádku. Jenže když si zjistíte, co je to za zeleninu a ovoce, tak se o výrazu zdravá nedá ani v nejmenším hovořit, nehledě ke stavu po přepravě a začínající hnilobě, která ještě není vidět.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 8.7.2010 12:06

A co je zdravé? Dýchat na zahradě splodiny z různých 20 let starých benzínů nebo spálených olejů v dvoutaktech? Každý má to svoje, a pokud se postřik provedl někdy před půl rokem tak kde je problém? Úroda a choroby jsou hodně odvislé od počasí, bude hezky, budu míň stříkat, ale z motorovýma kosama, pilama a sekačkama se bude lítat celý rok, použít kosu nebo srp je něco podobného jako nasadit česnek proti kadeřavosti. Hezký den. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.68 (?), 7.7.2010 21:19
To máte pravdu, že každý jsme nějak ujetý. Přesto i Vám(podle Vašich dotazů) slouží pomocníci, na které se já na rozdíl od Vás přes větve stromů nedívám, protože nám hodně pomáhají. Kdo je dobrý pomocník, je u nás vítaným členem rodiny. Ale to jste do tohoto tématu nemusel psát. Není to o oleji, ale o kadeřavosti a česneku. Zahrádkáři jsou šikovní a pracovití lidé a dokážou si spočítat, kolik je ten pokus bude stát. Postříkání je také možné, ale to jsem si jen přečetl a nemám to ověřené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 7.7.2010 22:53

Nejsem ovocnář a trochu jsem se pobavil literárními dílky, ale chtěl bych se optat, pokud o tom někdo něco ví.Myslím, že kdo letos neměl kadeřavost, nepěstuje broskvoně, ale nějaké jiné stromy.Chemie, nechemie.Už jsem to pro letošek vzdal, ale měl jsem v postřikovači rozdělaný preparát Polyversum s účinnou látkou Pythium oligandrum, tedy biologiský přípravek s "chytrou houbou".Sice nevím, co je na houbě chytrého, ale říkají to v reklamě, tak to musí být pravda.Ale to všechno je vedlejší, protože výsledek je, že je po kadeřavosti.Ale teď bych chtěl vědět, zda zabrala houba, nebo prostě jenom končí sezóna výskytu kadeřavosti? A tomu česneku bych se zase tak nesmál, tenhle pokus nic nestojí i kdyby nevyšel.To kdysi lidi věřili, že když napíchají do řádků brambor větvičky ptačího zobu, nebude plíseň bramborová a plundrovali živé ploty nejen z ptačího zobu, ale i tavolníku vH.,protože si mysleli, že každý živý plot je z ptačího zobu...  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 8.7.2010 7:05
Naposledy jsem stříkal broskvoně proti kadeřavosti někdy v březnu a kadeřavost už nemám. Napadení bylo, ale ne tak kalamitní, co se dalo jsem obral ručně a nyní jsou stromky zase fit. Stále si nedovedu představit JAK by vypadala zahrádka osázená pod stromy česnekem. Poseču trávník sekačkou, kruhy pod stromky nakypřím a udržuji bez plevelů, nedovedu si představit jak bych to udržoval kdybych měl pod každým stromkem kruh česneku o průměru koruny. Znamenalo by to lozit po čtyřech a plevat mezi česnekem ručně? V jednom příspěvku od J.S. zaznělo "To není podstatné, jak byste se realizoval, to v dotazu nebylo. Dotaz byl na to, zda to má nějaký význam sázet česnek kolem broskvoně", a tento názor mi připadá poněkud scestný. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika