Kadeřavost broskvoně 2022



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?)
2.4.2022 8:42
Dobrý den, byli jsme delsi dobu mimo, prijeli jsme a broskvon uz nakveta, jeste nekvete uplne, ale je pozde. Co se da jeste delat? Cetla jsem tu doporuceni na Thiram, ale vypada, ze se uz neprodava. Dekuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 62.18 (?), 21.3.2022 19:55

ja som dnes striekal prvy krat, kazdorocne striekam len raz, 200 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 29.3.2022 23:00

Já osobně mám vyzkoušené, že první postřik broskvoní dělám nejpozději do konce února, tedy relativně kolem 20 února jak to vyjde. Druhý postřik následuje, jakmile broskvon má takové to myší ouško, cca polovina března. A za mne v pohodě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2022 23:28

Jestli máte Syllit, tak to "přetáhněte" Syllitem. Počasí bude kadeřavosti přát. Březen byl sice slunečnější než minuloroční srpen, ale nic netrvá věčně. Vrací se zima.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?), 2.4.2022 8:42
Dobrý den, byli jsme delsi dobu mimo, prijeli jsme a broskvon uz nakveta, jeste nekvete uplne, ale je pozde. Co se da jeste delat? Cetla jsem tu doporuceni na Thiram, ale vypada, ze se uz neprodava. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2022 9:36

To je malér, paní. Přinejhorším musíte potom napadené listy otrhat a spálit. Narostou nové. Při velkém napadení můžou později opadat i plůdky, záleží kolik bude mít stromek síly na tvorbu nových listů a výživu plodů. Když ti naši chytráci všechno zakážou, tak pak je těžké něco řešit. V tuto dobu na začátku kvetení bylo možné ještě použít Thiram, Syllit, nebo Syllit + Horizon. Všechno je pryč, neseženete nic. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?), 2.4.2022 10:29
Děkuji, zkusím co seženu a nechám jen málo plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 2.4.2022 13:31

Majus, pokud není Váš stromek extrémně vnímavý, tak lehké postižení kadeřavostí nemusí mít významně nepříznivý vliv na ůrodu. Je ale dobré, popřemýšlet nad výživou a případný nedostatek v tomto směru řešit. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.199 (?), 2.4.2022 14:20

Pane P z P, a nešlo by použít aspoň Champion v tom ředění 20g/10litrů, které se používá u meruňek na ochranu před mrazem? To by květům ublížit nemělo a třeba by to omezilo aspoň částečně i tu kadeřavost?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2022 14:56

To by jít mělo, zřejmě bude ale nižší účinnost. Chemik je tady KUKY.  Pan Waltr používal měď proti kadeřavosti taky dost pozdě a hlavu si z toho nelámal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.224 (?), 2.4.2022 20:15

Přestaňte šílet lidi. Nikdy! jsem nestříkal a ani nehodlám. Broskev tvrdě seřezávám, tzn. kotlovitá, krásně prosvětlená koruna, samozřejmě se kadeřavost každý rok objevuje. Vůbec ničemu mi to nevadí, každý rok mám broskve, jak já říkám velikosti dětské hlavy. Moje cca 10 člená rodina absolutně nestíhá ovoce v přímé spotřebě zkonzumovat. Mám možnost srovnání s tchánem, kterému říkám malý chemik, ten stříká min. dvakrát a výsledky má za a) horší, nikdy velikosti mých broskví nedosáhl, za b) kadeřavost má stejně v plus mínus stejném rozsahu jako já a za c) na jeho ovoce nemám popravdě chuť. Škoda že mi loni broskvoň po cca 20?, 24? letech odešla, nafotil bych v létě pro ilustraci. No, už je v zemi nová, tak snad za pár let.

H. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika