Kadeřavost broskvoně 2021



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?) 
5.3.2021 19:42

Ona ta slovenská firma má českou pobočku na berounsku (Králův Dvůr).Doručit zboží ze Slovenska do druhého dne a ještě objednané odpoledne předešlého dne je nemožné.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 6.3.2021 14:02

V kontaktu je uvedeno Trenčín - Nové Zlatovce, ulice, číslo a PSČ. Po dalším jsem nepátral. Stejně jako nepátrám po adrese a přijmení SvK, což enormně zajímalo pány, co shání dušičkovou švestku. Oceňuji rychlé dodání přípravku, i když jsem na něj zdaleka nespěchal. Je vidět, že Syllit evidentně nikoho moc nezajímá, nebo ho všichni mají. Nebo se spoléhají na Sulku – všeliek (název vlákna). Na fotce narašené pupeny velmi pozdní odrůdy Tardibelle.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 6.3.2021 16:06

vzhledem k tomu, že od středy bude asi týden dost foukat a tím pádem nebudou podmínky vhodné k postřiku a na Springcrestu už se místy rozvíjí listové popeny, dospěl jsem k závěru, že nebudu otálet a postříkal jsem Kuprikolem všechny broskvoně. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 6.3.2021 19:02

 Některé pupeny byly narašené už před víc jak měsícem (viz. fotka ze začátku února), takže o nějakém předčasném postřiku před čtrnácti dny nemůže být ani řeči. Dnes jsem dal druhý postřik Championem. Ne, že by se mně do těch postřiků nějak zvlášť chtělo, ale s akumulátorovým postřikovačem se přece jen pracuje mnohem snadněji, než s tím starým ručním, kde se muselo pumpovat a pumpovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 7.3.2021 15:25

Jelikož má na severu Moravy příští týden z větší části propršet, tak jsem dnes postříkal všechny broskvoně Championem se smáčedlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 7.3.2021 18:00

Já na nějaká předražená smáčedla "kácím" a začal jsem používat J A R. Otázka je, jak použít dodine (SYLLIT). Horizon s Thiramem jsem používal až tehdy, když se objevila na špičkách listů podezřelá červeň. Syllit je spíš prevence při protahujícím se rašení, když je zima a vlhko. Láčebný účinek do 48 hodin po infekci těžko trefit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.4.2021 20:56

KUKY, když tedy lze použít ALIETTE na bakteriální spálu růžovitých například u hrušně v době květu, kdy použít ALIETTE na broskvoň jako prevenci proti Pseudomonas syringae? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4490) - 25.216 (?), 2.4.2021 21:34

 Nejdříve klasický postřik mědí proti kadeřavosti, třeba i dvakrát. A až se objeví zelené špičky, tak Aliette.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.43 (?), 2.4.2021 21:59

používám Silwet star

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 3.4.2021 9:34

Pokud jde o ALIETTE, tak to se proti Pseudomonas syringae nedá použít jindy než před květem? Nejvhodnější doba je na ty zelené špičky? Později to nemá smysl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika