Kadeřavost broskve - co s tím teď?



host - 68.213 (?)
30.4.2018 18:45

V letošním roce po kaderavosti zatim ani stopy.Ja sice strikal ale mam v ulici srovnani se stromem ktery nebyl nikdy strikan i ten je uplne cisty, v jinych letech byva uplne zdecimovany.Cim to asi bude?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.4.2018 7:07

postřik mědí v únoru rozhodně nebyl pozdě, když já jsem postřik provedl až koncem března a kadeřavost nemám. Spíš jde o to, jak kvalitně se vám postřik povedl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.97 (?), 30.4.2018 17:13

Dajú sa broskyne pestovať aj bez postreku proti kučeravitosti? Čo by sa stalo keby som nepostrekoval ani raz v roku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 30.4.2018 17:39

Už jsem to několikrát viděl u zapomětlivých přátel a známých. Pokud je to planá vinohradnická broskvoň, nic se nestane. Plody jsou jedlé. Zrají v září, ale nijak nenadchnou. Ušlechtilá broskvoň postupně příjde o všechny plůdky a listy. Narostou nové listy, ale bez plodů a strom už v příštím roce nevykvete. Po třech letech obvykle uhyne. Není třeba si to ověřovat. Možná, že je nějaká odrůda odolnější nebo citlivější. Taky záleží na počasí. Letos je dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.213 (?), 30.4.2018 18:45

V letošním roce po kaderavosti zatim ani stopy.Ja sice strikal ale mam v ulici srovnani se stromem ktery nebyl nikdy strikan i ten je uplne cisty, v jinych letech byva uplne zdecimovany.Cim to asi bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 30.4.2018 19:03

To je zajímavé. U nás bylo v minulém týdnu velmi teplo a sucho, ale u sousedů mají silně kadeřavý zapomenutý stromek. Asi to nebude jenom teplem, ale i odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 30.4.2018 19:34

samozřejmě, že různé odrůdy trpí kadeřavostí více, či méně. Míval jsem kdysi bělomasou Redwin. Plody sice ne tak chutné, jako žlutomasé odrůdy, zato kadeřavostí trpěla málo. Když mi časem uhynula, nevážil jsem si toho a zůstal jsem u žlutomasých odrůd. Dnes na ní vzpomínám se slzou v oku, sháním ji a nedaří se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 30.4.2018 19:35

Ano, pokud má broskvoň "mnoho krve" po bělomasých předcích je náchylnější k rozvoji kadeřavosti než u těch co mají geneticky blíže ke klingům a mandloním (tj. žlutomasé).

Vždy ale záleží na počasí a infekčním tlaku. Letos jsou mandloně čisté i bez postřiku, ale zaznamenal jsem i roky, kdy i přes postřik byly mandloně v těsném sousedství broskvoně také kadeřavé.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.30 (?), 30.4.2018 22:02
SfK: Nemyslím si, že by bielodužinaté odrody broskýň boli na kučeravosť náchylnejšie než žltodužinaté. Alebo inak - podľa mňa stupeň odolnosti voči kučeravosti od farby dužiny nezávisí. Dokážete svoje opačné tvrdenie podoprieť nejakými argumentami? Prikladám článok talianskych autorov, ktorí zhodnotili odolnosť voči kučeravosti u vyše 1100 odrôd broskýň, nektariniek a klíng. Odrody na základe ich odolnosti rozčlenili do 6 skupín (od 0 - najvyššia odolnosť, až po 5 - najnižšia). Kritériá zaradenia do skupín sú hneď na foto 1. Na ďalších fotkách sú aj jednotlivé skupiny so zaradenými odrodami (mimochodom, do skupiny 0 sa neprebojovala žiadna odroda). Do najodolnejšej skupiny 1 sa dostali len 3 odrody broskýň (všetky bielodužinaté!), 1 nektarinka so žltou dužinou a 2 klingy. Nič také ako spomínate Vy (súvislosť medzi odolnosťou na Taphrinu deformans a farbou dužiny) nepotvrdili. IH. (P.S.: Ak by sa niekto chcel hlbšie ponoriť do teórie genetiky - prečo majú broskyne/nektarinky žltú alebo bielu alebo červenú dužinu - tak na poslednej fotke je odkaz na článok ktorý to rozoberá).










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.97 (?), 30.4.2018 19:34

A ako je to s jarným moníliovým úžehom u marhúl? Stromek tiež uhyne? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 3.7.2018 17:09

Chtěla jsem dát výsledek mého hokus pokusu a koukám, že tu někdo výše píšewink že letos nějak kadeřavost není... tak nevím. Každý rok můj, tuším Redheaven, strašná kadeřavost i přes postřiky. Nevím jestli na tomto vlákně(číst celé to nebudu) či na jiném někdo psal, že má pomáhat nabití měděných hřebíků do kmene. Broskev má kmen hrozný, několikrát ji naboural tchán sekačkou, takže samá rána, prasklina a klejotok, takže hřebíky už nic moc nepokazily. Nabouchala jsem tam tři a tedy na jaře pro jistotu i stříkla, jako vždy. A žádná, vůbec žádná kadeřavost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika