Je lepší očkovat nebo roubovat?



jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?) 
21.3.2021 8:13, zobrazeno: 1199x

Dobrý den,

zatím jsem vždy rouboval, jen meruňky a třešně, s úspěchem. Vloni jsem zkusil roubovat broskvoň a rouby asi nepřirostly kvůli mrazům. Pak jsem někde četl, že broskvoně je lépe očkovat. Je to pravda? Kdy je na to vhodná doba?

jz77f

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 21.3.2021 9:00

přečtěte si celou diskuzi na téma Očkování / roubování broskvoní a získáte odpovědi na vaše otázky. S roubováním je to trochu složitější, ale jde to, sám mám na zahradě 5 roubovaných broskvoní. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 21.3.2021 9:02

případně se ptejte dál, co vám nebude jasné. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.154 (?), 21.3.2021 9:29

Já mám rozhodně lepší zkušenost a úspěchy s roubováním, i broskvoní. Předloni jsem jich několik narouboval na broskvoňové semenáčky, všechny do jedné se krásně chytly. Roubováno anglickou kopulací zhruba v půlce března. Fotky tu lze někde dohledat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 21.3.2021 9:54

sázím na jistotu kombinací očkování a roubování, kdy očkuji Forkertem v srpnu, v lednu přesadím naočkované semenáčky do květináčů a uložím do tepla, kde v únoru naraší a probudí se očka. Vyhnu se tak případnému možnému vymrznutí oček venku. V případě, že by se z nějakého důvodu očka neprobudila, mohu v tu dobu bez problému ještě roubovat, semenáček je v míze a venku odebrané rouby nejsou narašené. Květináče se semenáčky pak po pominutí venkovních mrazů přesadím do volné půdy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika