Jayhaven



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?)
19.8.2017 22:42

Dnes sme dojedli posledne 2 broskyne Jayhaven z mojho stromku na Zahori - bolo tam 11plodov. Zaciatkom jula boli dobite krupami, zostali tam rany, ale skoro vsetky dozreli. Moniliza ich chytala az ked boli zrele a aj tie napadnute plody mali dobru chut. Ocenujem velmi dobru chut a hlavne vyrovnanost kvality u kazdeho jedneho plodu - hoci u mna su v suchom svahu, tazka poda a zalievane nepravidelne. Na kazdom som si pochutnal. Vyborna stavnata, plna aromaticka chut. Odlucitelnost kostky velmi dobra. Aj zrele plody velmi dobre drzia na konari, same vobec nepadali, osi ich neposkodzovali. Asi 2 tyzdne trvalo od prveho zreleho-obrateho plodu po posledny - a este by tam aj vydrzali. Tento rok pri jednom neskoro nacasovanom postreku Sulkou kuceravitost skoro nebola.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 6.6.2017 21:47

Na dvoch 3-rocnych stromoch Jayhaven sa ukazuje solidna uroda, tak potom dam vediet.
S kupovanim len "odolnych" odrod som uz prestal, lebo vidim, ze to nefunguje... a kupil som teraz aj staru Redhaven a FM3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.6.2017 15:28

Rony, těžko říct. FM3 měla strašnou kadeřavost, ale k tak skvělé probírce po té kadeřavosti bych se sám nikdy neodhodlal. Jayhaven dopadla s kadeřavostí podstatně lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.6.2017 18:22

Jayhaven sice kadeřavost nemá, ale má onu "doutníkovou" nemoc ESFY stejně jako Vistarich a meruňka Tsunami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.7.2017 11:06

Podrůstá někomu broskvoň na podnoži Adesoto?

Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.8.2017 22:46

30.7. som dostal od znamych pri Bratislave niekolko broskyn Jayhaven z 3 rocneho zalievaneho vitalneho stromku. Jedol som ho o 2 dni, lebo neboli este celkom zrele. Boli dost vyrovnane, meke a silne stavnate s vybornou klasickou broskynovou aromou s dobrou sladkostou i kyselinkou.
Moje Jayhaven na Zahori bohate kvitol, ale boli dost zredukovane mrazmi zostalo tam asi 10 plodov, ale este nie su zrele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2017 16:42

silne stavnate s vybornou klasickou broskynovou aromou s dobrou sladkostou i kyselinkou.

Jsem nadšený stejně jako Roni. Jeden ze dvou letošních plodů jsem včera utrhl a sice nešel rozkrojit, protože byl u stopky ještě trochu zelený, ale chuť báječná (dnes snědený). Redhaveny by si k takové kvalitě mohly blahopřát. Škoda, že jsem na stromku nechal plody hned prvním rokem, ty měly chuť asi takovou, jak o ní psal Jirka (FM), ale do budoucna to vypadá nadějně. 

Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 14.8.2017 10:39

A proč je JAYHAVEN pro mě tak perspektivní? Právě z toho nejdůležitějšího hlediska, kterým je kvalita plodů. Prozatím to byla kvalitativně ta nejlepší broskev sezóny. K výborné broskvové chuti se navíc přidala pevná a hutná dužnina. Doufám, že se to při dozrání projeví u většiny plodů.

Jayhaven
Jayhaven
Jayhaven
Jayhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 19.8.2017 22:42

Dnes sme dojedli posledne 2 broskyne Jayhaven z mojho stromku na Zahori - bolo tam 11plodov. Zaciatkom jula boli dobite krupami, zostali tam rany, ale skoro vsetky dozreli. Moniliza ich chytala az ked boli zrele a aj tie napadnute plody mali dobru chut. Ocenujem velmi dobru chut a hlavne vyrovnanost kvality u kazdeho jedneho plodu - hoci u mna su v suchom svahu, tazka poda a zalievane nepravidelne. Na kazdom som si pochutnal. Vyborna stavnata, plna aromaticka chut. Odlucitelnost kostky velmi dobra. Aj zrele plody velmi dobre drzia na konari, same vobec nepadali, osi ich neposkodzovali. Asi 2 tyzdne trvalo od prveho zreleho-obrateho plodu po posledny - a este by tam aj vydrzali. Tento rok pri jednom neskoro nacasovanom postreku Sulkou kuceravitost skoro nebola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.12.2017 17:49

K příspěvku Roniho není co dodat. Co se týče odolnosti květů proti mrazu, tak prozatím u Jayhaven těžko říct, mám ji krátce. Pokud jde o kadeřavost, tak i když jsem ji letos těžce nezvládl, Jayhaven se zdá proti této chorobě slušně odolná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 8.11 (?), 15.5.2018 13:17

Nevím, jak Míla Fialů, ale já na broskvoň JAYHAVEN nahlížím jako na novodobou perlu. Doufám, že oprávněně, a že potvrdí svoje naznačené kvality. Jsem taky zvědavý, co na ní řekne David. von Jungbunzlau. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika