Jakou broskvoň do vyšších poloh



host - 168.103 (?)
7.2.2020 19:28

takhle zahuštěnou korunu jsem u broskvoně snad ještě neviděl. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 244.121 (?), 31.1.2020 8:52

Souhlas, do podobných podmínek se výborně hodí i podnož meruňka mandžuská (vysoká mrazuodolnodst) snáší i těžké a nezáhřevné zeminy, má kratší vegetační období než broskvoňový semenáč a myrobalán, takže rostlinná pletiva stihnou dobře vyzrát a netrpí klejotokem ani chlórozami.Broskvoně na mandžuské se dají sehnat např. ve Strážnici a v Uherském Ostrohu.Ona tá uváděná "tabulková mrazuodolnost" je zavádějící a nesmyslně degraduje některé velmi kvalitní a slušně mrazuodolné broskvoně např. FM 3,Royalvee, Suncres,tEnvoy, Symphonie atd..Broskvoně se zvonkovým květem vydží mráz -,nerozvinuté poupě -5°C, květ -4°C, odkvetlé -3°C a malé plůdky jsou poškozovány mrazy okolo -1,5°C.Broskvoně s růžovitým květem vydrží totéž, výjimkou jsou rané broskvoně Springcrest, Spring Belle, Spring Lady, Royal Glory atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.1.2020 10:44

Moje zkušenosti jsou podobné. O rozdílné citlivosti pdle tvaru květů se všude píše, ale já rozdíly nevidím. Když přijdou jarní mrazíkly a broskvoně udrží jen pár plodů, obvykle dopadne relativně nejlíp Favorita M III s miskovýi květy.
   Co se týče zvolených podnoží - mám na myrobalánu už druhý RH. Je pravda, že v suchém roce 2015 měl relativně největší plody. Třebaže je to mimořádně vitální podnož, na životnosti a zdravotním stavu stromku se to ale vůbec neprojevilo. Akorát je víc práce s výmladky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.245 (?), 1.2.2020 6:30

já sadařím v podhůří krušnejch hor zahrada n.v. 365,mám tenu, což je nektarinka, favoritu,redháven a fairhaven jarní mrazíky problém taky předjarní teplé nebo spíše slunečné dny kombinované s ranními mrazíky to v mém okolí činí největší problém a někteří kterým stromi stříhám jsou i 400 nad mořem, skracuje to tady životnost stromů tak na 5-10 let max.praskliny v kůře potom kleotok, odumře větev a je postromku a né že bych nezakrejval či nevápnil kmínky ju.ale priorita pro výsadbu je kryté místo bez průvanu nejlépe u jihovýchodní zdi domu kdy první sluneční paprsky dopadnou na stromek to hodně pomůže v uspěchu tak hodně zdaru sadaři

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.102 (?), 1.2.2020 20:44

No po tejto diskusii som sa dosť veľa o broskyniach naucil. 

Zaobstarám si Redhaven, dám na Vaše referencie.
Podpník rovno slivkový. Na myrobaláne som nenasiel, ale maju ju na St. Julien a Adesoto.

Adesoto nepoznám, na St. Julien slivky u nás rastu pekne..
Nejakú západnú / južnú orientáciu pri stene dome nemám..., takže skúsim zasadiť na jar, a ak bude aspon zopár broskyn na jedenie, budem rád.

Viem že broskyne su samoopelivé, len sa zamýšlam, či dve cudzie odrody pri sebe nezvyšuju úrodnosť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:08

Broskev na podnoži Rakoniewická, tři roky po výsadbě. Půda těžká jílovitá poloha JV Morava 290m.n.m.

Zem jemně kypřená rotavátotem 5 x ročně do hloubky 5 až 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:12

Ještě obvod kmínu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:16

Broskev na podnoži B V A ale zasazena v zatravněném pozemku ve stejné půdě jak ta první.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:20

Ještě jednou, fotka se nenečetla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 7.2.2020 19:28

takhle zahuštěnou korunu jsem u broskvoně snad ještě neviděl. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:45

No jasně, na jaře tak ale nevypadala.V létě jsem nestříhal když jsem viděl jak pěkně prosperuje.Letos (co by dup) jí pustím pořádně žilou... ale vůbec jí to nevadilo a vypadá to že to ani zdravotně neodnese. Bylo na ní cca 20 kg kvalitních a i velkých plodů. Samozřejmě takto stříhat nedoporučuji. Po výsadvě byla zastřižená na tři očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika