Jakou broskvoň do vyšších poloh



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
31.1.2020 10:44

Moje zkušenosti jsou podobné. O rozdílné citlivosti pdle tvaru květů se všude píše, ale já rozdíly nevidím. Když přijdou jarní mrazíkly a broskvoně udrží jen pár plodů, obvykle dopadne relativně nejlíp Favorita M III s miskovýi květy.
   Co se týče zvolených podnoží - mám na myrobalánu už druhý RH. Je pravda, že v suchém roce 2015 měl relativně největší plody. Třebaže je to mimořádně vitální podnož, na životnosti a zdravotním stavu stromku se to ale vůbec neprojevilo. Akorát je víc práce s výmladky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 244.121 (?), 31.1.2020 8:52

Souhlas, do podobných podmínek se výborně hodí i podnož meruňka mandžuská (vysoká mrazuodolnodst) snáší i těžké a nezáhřevné zeminy, má kratší vegetační období než broskvoňový semenáč a myrobalán, takže rostlinná pletiva stihnou dobře vyzrát a netrpí klejotokem ani chlórozami.Broskvoně na mandžuské se dají sehnat např. ve Strážnici a v Uherském Ostrohu.Ona tá uváděná "tabulková mrazuodolnost" je zavádějící a nesmyslně degraduje některé velmi kvalitní a slušně mrazuodolné broskvoně např. FM 3,Royalvee, Suncres,tEnvoy, Symphonie atd..Broskvoně se zvonkovým květem vydží mráz -,nerozvinuté poupě -5°C, květ -4°C, odkvetlé -3°C a malé plůdky jsou poškozovány mrazy okolo -1,5°C.Broskvoně s růžovitým květem vydrží totéž, výjimkou jsou rané broskvoně Springcrest, Spring Belle, Spring Lady, Royal Glory atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.1.2020 10:44

Moje zkušenosti jsou podobné. O rozdílné citlivosti pdle tvaru květů se všude píše, ale já rozdíly nevidím. Když přijdou jarní mrazíkly a broskvoně udrží jen pár plodů, obvykle dopadne relativně nejlíp Favorita M III s miskovýi květy.
   Co se týče zvolených podnoží - mám na myrobalánu už druhý RH. Je pravda, že v suchém roce 2015 měl relativně největší plody. Třebaže je to mimořádně vitální podnož, na životnosti a zdravotním stavu stromku se to ale vůbec neprojevilo. Akorát je víc práce s výmladky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.245 (?), 1.2.2020 6:30

já sadařím v podhůří krušnejch hor zahrada n.v. 365,mám tenu, což je nektarinka, favoritu,redháven a fairhaven jarní mrazíky problém taky předjarní teplé nebo spíše slunečné dny kombinované s ranními mrazíky to v mém okolí činí největší problém a někteří kterým stromi stříhám jsou i 400 nad mořem, skracuje to tady životnost stromů tak na 5-10 let max.praskliny v kůře potom kleotok, odumře větev a je postromku a né že bych nezakrejval či nevápnil kmínky ju.ale priorita pro výsadbu je kryté místo bez průvanu nejlépe u jihovýchodní zdi domu kdy první sluneční paprsky dopadnou na stromek to hodně pomůže v uspěchu tak hodně zdaru sadaři

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 123.102 (?), 1.2.2020 20:44

No po tejto diskusii som sa dosť veľa o broskyniach naucil. 

Zaobstarám si Redhaven, dám na Vaše referencie.
Podpník rovno slivkový. Na myrobaláne som nenasiel, ale maju ju na St. Julien a Adesoto.

Adesoto nepoznám, na St. Julien slivky u nás rastu pekne..
Nejakú západnú / južnú orientáciu pri stene dome nemám..., takže skúsim zasadiť na jar, a ak bude aspon zopár broskyn na jedenie, budem rád.

Viem že broskyne su samoopelivé, len sa zamýšlam, či dve cudzie odrody pri sebe nezvyšuju úrodnosť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:08

Broskev na podnoži Rakoniewická, tři roky po výsadbě. Půda těžká jílovitá poloha JV Morava 290m.n.m.

Zem jemně kypřená rotavátotem 5 x ročně do hloubky 5 až 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:12

Ještě obvod kmínu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:16

Broskev na podnoži B V A ale zasazena v zatravněném pozemku ve stejné půdě jak ta první.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:20

Ještě jednou, fotka se nenečetla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 7.2.2020 19:28

takhle zahuštěnou korunu jsem u broskvoně snad ještě neviděl. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 7.2.2020 19:45

No jasně, na jaře tak ale nevypadala.V létě jsem nestříhal když jsem viděl jak pěkně prosperuje.Letos (co by dup) jí pustím pořádně žilou... ale vůbec jí to nevadilo a vypadá to že to ani zdravotně neodnese. Bylo na ní cca 20 kg kvalitních a i velkých plodů. Samozřejmě takto stříhat nedoporučuji. Po výsadvě byla zastřižená na tři očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika