hnojení broskvoní



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?) 
15.5.2014 8:34

Sice Mirku nevím, jestli jste letos broskvoně hnojil a případně čím, ale z toho, co jste napsal v předešlém příspěvku a dle fotky bych si tipnul spíš na ten dusík. Indicie jsou tyto: jedná se o letošní projev pouze na starších stromech, čili v minulých letech se to takto výrazně pravděpodobně neprojevovalo, a pokud ano, tak asi v podstatně menší míře. Pokud by se jednalo o klasickou chlorózu z převápnění, byl by to permanentní jev, protože nadbytek Ca v půdě by byl trvalý a projevoval by se tedy systematicky, každoročně. Zato obsah dusíku v půdním profilu je velmi proměnlivý, broskvoně mají na dusík vysoké nároky a proto v minulé sezoně mohlo dojít k jeho výraznému vyčerpání. Já osobně bych začal důkladnou hnojivou zálivkou. Po železu bych sáhl až v případě, že by to viditelně nezabralo. Problémem s vyváženým přísunem prvků může být také zvýrazněn dlouhodobým přemokřením a nebo vyšší hladinou spodní vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.5.2014 12:46

Vloni jsem je moc dusíkem nehnojil, protože měly malou násadu plodů rostly hodně do zeleného. Tohle jsem začal pozorovat po těch deštích v době odkvétání a rašení listů a je to čím dál horší. Mokro je téměř permanentní, zkusím nějakýten dusík. Mám i močovinu, kterou jsem stříkl česnek, šel by ten 5% roztok použít i tady, nebo spíše něco "slabšího", případně močovinu rozhodit po zemi?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.5.2014 13:11

Močovinu při oblačném počasí nebo večer na list broskvoně.

Při dopoledním ostrém sluníčku naopak na trávu, kterou to spálí (ne úplně, jen osluněné části a tím ji retarduje = dusík zbyde pro broskvoň).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.5.2014 13:28

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jakub Kollár - (41) - 221.2 (?), 15.5.2014 13:49

4,5 pH je najhoršia čo som na záhrade nameral. Priemer bol okolo 5,2 čo je tak či tak hodnota veľmi kyselá, ak by aj papiere boli nepresné, tak takéto hodnoty dokazuje vysoký výskyt prasličky.

Prikladám foto, je to na všetkých odrodách.

Jakub 

List Flaminga
List Flaminga
Listy Redhavenu
Listy Redhavenu
Zväčšený list RH
Zväčšený list RH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.5.2014 14:06

Jakube, srovnáním se včerejšími snímky Mirka (15.5.2014 7:32) máte jiný problém. U Mirka je částečný nedostatek dusíku a mírný přebytek vápníku. U něj to spraví pocukrování trávníku síranem amonným v kombinaci s postřikem plným listovým hnojivem.

U Vás nevím, malinko mi to připadá jako velmi slabý výskyt kadeřeavosti. Jinak pH 5,2 je dobré v tom, že můžete házet Cererit bez kompenzování přidaného přebytku Ca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jakub Kollár - (41) - 221.2 (?), 15.5.2014 14:13

Tak to by byla dobrá správa keby to bola kučeravosť. Aj keď si myslím, že nedostatek nečeho to asi nebude, kedže som tento rok hnojil až moc.

Takže čo navrhujete, mám postriekať proti kučeravosti?

Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 15.5.2014 14:26

Mně to tedy jako kadeřavost nepřipadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 15.5.2014 14:31

Je to asi virus. Toto roznasaju vosky co sa pasu na broskyniach. Aj preto nemam rad argumenty, ze na co striekat proti voskam, ze ved velku ujmu neurobia. Mozno nie priamo, ale roznasaju virusy. Asi sa to neda liecit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jakub Kollár - (41) - 221.2 (?), 15.5.2014 14:49

V tom texte je slovo šárka.. to neviem, rád by som bol keby mi to niekto potvrdil.

Striekať proti voškám je všeobecne prospešné, ale nemôžem stiekať keď som vošky na tomto strome nikdy nevidel. Preventívne striekanie je asi nereálne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika