Co to je za chorobu na broskovoni?



Stránky: 1,  2   
host - 154.21 (?) 
1.5.2014 13:55, zobrazeno: 11414x

Potřebuji poradit jestli je broskvoň ještě živá? Nebo co to je za nemoc, všechnz stromky kolem jsou ok zelené a tuhle jsem si všimnul že se jí nějak nechce a pupeny 85%má uschlé.
Děkuji za každou radu. Mišo Louny

celkový pohled
celkový pohled
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 154.21 (?), 1.5.2014 14:07

ještě detail

ještě detail
ještě detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 2.35 (?), 1.5.2014 14:44

To vypadá moc špatně, poznáte při řezu, že už živá asi není. Mně takhle odešel 3letý Harbinger.

Proto teď pěstuji jen semenáče (40 ks), usychají taky, ale snadno je nahradím. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.5.2014 0:36

Broskvoně takto bohužel náhle a znenadání odcházejí. Většinou ve druhém nebo třetím roce. Mně takto odešel Harbinger, Redwin a teď Early Red Heaven. U toho mě to mrzí obzvláště, protože jsem chtěl udělat srovnání RH a jeho mutací. To už se nezdaří ani u Early RH, ani u Earligla. Zbývá jen Michaela, jež by měla být nejlepší. V letošním roce se ale ve zvýšené míře všude projevuje klejotok, nejen u Michaely, takže kdo ví, jestli vydrží. U některých odrůd opadaly květy, i když jevily známky dobrého opylení (Spring Lady). Moniliový úžeh se projevuje také, ale ne tak masivně, jako na meruňkách. Projevuje se sem tam i na nějakém výhonku u slivoní. Zhoubná kadeřavost je snad podobně silná jako v roce 2010. Zvláštní je to, že vedle sebe stojící Halehaven vypadá jako pro letošní rok "zcela vyřízená", za to Fairhaven vedle ní je na tom o mnoho lépe. Přitom z Halehaven jsem podobné problémy nikdy neměl, až letos, i když se její citlivost na houbové choroby běžně uvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.136 (?), 2.5.2014 10:13

děkuji za rady, mám teda zasadit na její místo nový stromek, vždyt ten stromek mněl nábeh na květ, to jen tak zemře :-(,Mišo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.5.2014 10:23

"Zemřela matka, do hrobu dána, siroty po ní zůstaly..." Ne, ale teď vážně. Mně Early RH vykvetl, vyrašil, květy byly snad i dobře opyleny, ale přesto teď celý uvadá. S tím už se nedá nic dělat. Přičina je neznámá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.5.2014 10:28

Broskvoně jsou ve většině případů už po odkvětu, a nasadily plůdky, a to i v mém chladnějším mikroklimatu. Stav stromku evidentně není v pořádku.Vývoj se zastavil a nyní "činčí".

Možná je něco s kořeny, stromek má málo mízy.Pokud je Vám líto stromek likvidovat,pokuste se udělat ještě několik opatření které by mohly stromek probrat k životu.Jako jednu z posledních opatření bych stromek radikálně seřezal, obladil,a přihnojil dusíkem, ředěnými slepičinci.Neopomenout na pravidelnou větší zálivku jednou za týden.Počkal bych, zda výhony neobrazí z oček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.136 (?), 2.5.2014 10:36

tož ok, nerad bych kácel, budu zalejvat slepičincem až vyplavím souseda :-), doufám že přežije jestli tedy žije ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.5.2014 11:09

S tím radikálním sestřihem, který radí p. Galloway plně souhlasím + zálivka, ovšem s tím radikálním hnojením, tak jak si je představuje a popisuje pan tazatel, bych byl velmi, velmi opatrný. Ten stromek má totiž nějaký problém s kořeny. Jaký nevíme, nelze se podívat. Takže aby přemíra hnojení nebyla pro ty kořeny poslední ranou z milosti před zhroucením do hrobu. Osobně bych s hnojením počkal, až se pupeny rozjedou a i pak bych byl spíše opatrný. Myslím, si, že případné nedostatky ve hnojení ve smyslu přirozených deficitů nejsou příčinou současné stávky stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.136 (?), 2.5.2014 11:12

co to je radikálny sestřih?mám pak zabalzamovat rany? Mišo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika