Burbank July Elberta - královna jižních zemí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.1 (?) 
24.2.2015 20:42

Ďakujem Vám pán Červenka aj Vám pán Petr za odpoveď, ešte by som sa chcel opýtať na pestovanie nektariniek s ktorými nemám žiadne skúsenosti, zaujíma ma to či je ich pestovanie náročnejšie ako pestovanie broskýň.Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.2.2015 0:21

Kdyby se mně podařilo vypěstovat nějaké kloudné nektarinky, tak to bych byl rád. Harko má plody malé a kvalita je kolísavá. David doporučoval místo Harka Tenu, kterou zase zavrhl Jirka. Jiných odrůd na vyzkoušení je dost. Pokud jde o Flamingo, tak ani nevím, kdo o něm psal, to, co citoval Jirka v minulém příspěvku. Já jsem s chutí moc spokojen nebyl, ale v minulém roce se jednak Flamingo úspěšně "vymotalo" z kadeřavosti a dalo slušnou úrodu ne zcela špatných plodů. Je to odolnější a vysoce plodná odrůda. Halehaven má menší násadu květních pupenů a probírka opravdu zatím nebyla nutná, zajímavé, že to potvrdil i Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.23 (?), 25.2.2015 15:02

Takže tie nektarinky sú podľa Vás asi náročnejšie na pestovanie ako broskyne?Niekde som čítal že sú viac napadané osami a včelami ako broskyne.HALEHAVENU asi budú výmrzať kvetné pupene v zime, ale na druhej strane je to pravda že na jar nie je treba robiť prebierku plodov ako napr. u REDHAVENU.Hlavné je aby mali plody dobrú chuť.Inak čital som kedysi o výnose broskýň v tonách na hektár a najvačší výnos mala odroda RADOSŤ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.2.2015 19:03

Abych pravdu řekl, tak poprvé jsem se setkal se střední plodností u broskvoní u Halehavenu a to si ještě stále myslím, že to je pouze přechodné. Jinak je násada plodů vždy u všech odrůd až příliš vysoká a musí se redukovat, takže tento údaj pro mě není rozhodůjící. U nových kalifornských odrůd typu Zeiger se naopak úvadí menší množství nasazování květních pupenů a bere se to za výhodu. Co se týče nektarinek, tak zatím se mi nepodařilo vypěstovat nektarinky tak velké jako broskve. Proti nektarinkám prodávaných v obchodech jsou opravdu malé a to i při malém množství plodů na stromě (Harko). Nemyslím si, že by Halehavenu namrzaly květní pupeny. Při pohledu na výhony jich prostě není tolik. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.150 (?), 26.2.2015 18:47

O Halehavene sa tu už zmieňoval niekto od Trnavy že mu tiež málo rodí, tak to ste už trretí kto to napísal takže menšia plodnosť u tejto odrody asi nebude náhoda a nebude to prechodne.Ale ja to nevidím ako nevýhodu pretože nie je treba robiť prebierku plodov. Nektarinka Harko má mať podľa literatúry plody menšie až stredné takže preto ich máte malé v obchodoch majú asi iné odrody ako máte Vy.Skúste si zasadiť inú odrodu nektarinky.Zaujíma ma či je tá vaša nektarinka Harko viac napádaná osami a včelami ako vaše broskyne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 21.8.2015 21:24
Aroma a chuť této odrůdy není výborná ani dobrá. Je excelentí! Je to hodně kvalitní odrůda. Chuť je kořeněná s typickým broskvovým aroma, dužnina hodně štavnatá a sladká. Patří mezi ty nejchutnější odrůdy. Bravo, Luther Burbank, bravo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 21.8.2015 21:26

.

Burbank July Elberta
Burbank July Elberta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.8.2015 7:54

Letos dozrály B.J.Elberta a Halehaven ve stejnou dobu, tohle se nedá koupit v žádném krámě, tohle si prostě musíte vypěstovat, bezkonkurenčně nejlepší broskve na zahradě.Nechápu proč se tak kvalitní odrůdy přestaly v našich končinách prodávat, sehnal jsem je ve slovenském Plantexu.yes

B.J.Elberta
B.J.Elberta
Halehaven
Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.188 (?), 22.8.2015 21:59

Zdravím pán Červenka v akej nadmorskej výške pestujete B.J.Elbertu a Halehaven. Ako je na tom Halehaven a B.J.Elberta s odolnosťou kvetov na jarné mrazy. Ako ste spokojní s úrodnosťou B.J.Elberty a Halehavenu. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 21.8.2015 22:31

Abych pravdu řekl, tak jsem se této chuti ani nedočkal. Ale určitě né náhodou má B.J. Elberta v Pomologickém atlase peckovin (Kutina a kolektiv) nejvyšší hodnocení z hlediska kvality plodů, stejně jako například Halehaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika