Burbank July Elberta - královna jižních zemí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
13.2.2015 22:31

Na MN-VS 1 mám B.J.Elbertu, Albatros a Radostˇ.Opravdu se jedná o hluboce kořenící podnož, odrůdy na ní naštěpované rostou středně bujně, afinita je podle mě dobrá.Podnost je uspokojivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.2.2015 19:01

Na zkoušku bych stromek na mandloni zakoupil. Předpokládám, že chloróza se neprojevuje. Myslím z přebytku CaCO3. S jílem by to bylo horší.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 14.2.2015 20:46

Ono aj GF677 je broskynomandla a s ilovitou podou sa dokaze velmi dobre vysporiadat. Je pravda, ze sa pise, ze mandla sa hodi do lahkych, az piescitych pod s vyssim obsahom vapna, ale potom je dost zaujimave, ze skrizenim mandle a broskyne, ktore obe neznasaju tazku podu (aspon podla literatury) dostanem broskynomandlu, ktora s tym nema az taky problem. A to nejde len o GF677 ale aj BM-VA. Aby to zase nebolo ako s tym myrobalanom. Lebo GF677 sa napr. v knihzke The Peach, Botany, Production and Uses uvadza ako vhodna do lahsich a suchych pod, a nevhodna do tazsich pod. Osobna skusenost ale vravi nieco uplne ine. Treba odskusat. Velka vyhoda je aj v tom, ze mandla sa da vypestovat priamo zo semienka na konecnom stanovisku, co niekedy vedie k lepsej adaptacii v pripade horsich podnych podmienok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.2.2015 22:01

Tak, tak, pane 104.15, také jsem četl různé informace o broskvomandloni GF-677, snad se osvědčí alespoň tak dobře jako St.Julien. Láká mě také oprášit starého Burbanka a vyzkoušet s ním i tu mandloň, jako podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 14.2.2015 23:09

V mojich podmienkach (ilovitohlinita poda - luzna poda glejova, okoiie Trnavy) ma GF677 sused uz asi 5 rokov. Ma tak urobene stihle vreteno a to uz ma viac nez 3m na vysku, asi aj 4m. Stromy na GF677 rastu silnejsie nez na bros. semenaci, maju krasne tmavozelene listy, vyssi obsah CaCO3 im nevadi, kym na St. Julien A sa chloroza niekedy prejavi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.2.2015 0:19

Chloróze se tady na broskvoňových listech nevyhnu nikde a mám takový dojem, že to nezachrání ani broskvomandloň GF-677. Jen a pouze v blízkosti sousedových jehličnanů byly kdysi takové tmavě zelené listy. Kyselejší prostředí, které vytvářelo spadané jehličí listům zřejmě vyhovovalo více a to i na obyčejném semenáči. Bohužel tam byl zase stín, takže plody nebyly sladké. Na projevy chlorózy jsem si už zvykl, horší to je ze zadušením kořenů tam, kde je těžká jílovitá půda. V tomto ohledu spoléhám na pomoc broskvomandloně GF-677, že prodlouží životnost stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.138 (?), 23.2.2015 19:55

Mohli by ste pán Červenka podrobnejšie opísať odrody HALEHAVEN a BURBANK JULY ELBERTA? Ktorá z týchto dvoch odrod je menej náročná, ktorá je úrodnejšia, prípadne ktorá lepšie odoláva mrazom a ktorá má podľa Vás lepšiu chuť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.2.2015 22:19

Vyzkúšajte obe dve broskyňky, pán 234.138. Je to ten najlepší tovar. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.2.2015 18:41

Jirka jistě rád odpoví, ale ještě mě napadlo, že můžete vyzkoušet křížence těchto dvou odrůd a tím je FLAMINGO. Žádného křehčího dřeva, jak o tom kdysi psal pan Paľo, jsem si nevšiml. Chuť plodů se nepodobá ani jednomu z rodičů, ale špatná není. Je to velmi plodná a odolná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.2.2015 19:49

Zdravím, v mých podmínkách mrazuodolnost a typ květu neřeším, v květu mi zatím broskvoně ani meruńky nikdy za 18 let co je pěstuji nezmrzly, horší je to se zmrzlíky v půli května.Halehaven a B.J.Elbertu pěstuju jen krátce, pořádné mrazy ještě nepoznaly, první plody byly vinikající, vloni za deštivého počasí podřadné.Zatím spokojenost, pouze Halehaven má plodnost slabší, na druhou stranu odpadá nutnost probíky, plody jsou větší.Flamingo pěstuju také, mívá krásnsně vybarvené, velké plody jalové chuti, někdo ji ta tady popisoval (nasládla voda, bez broskvového aromatu)  tak ji vnímám i já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika