Burbank July Elberta - královna jižních zemí



host - 41.143 (?)
21.8.2015 21:24
Aroma a chuť této odrůdy není výborná ani dobrá. Je excelentí! Je to hodně kvalitní odrůda. Chuť je kořeněná s typickým broskvovým aroma, dužnina hodně štavnatá a sladká. Patří mezi ty nejchutnější odrůdy. Bravo, Luther Burbank, bravo!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.1 (?), 24.2.2015 20:42

Ďakujem Vám pán Červenka aj Vám pán Petr za odpoveď, ešte by som sa chcel opýtať na pestovanie nektariniek s ktorými nemám žiadne skúsenosti, zaujíma ma to či je ich pestovanie náročnejšie ako pestovanie broskýň.Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 25.2.2015 0:21

Kdyby se mně podařilo vypěstovat nějaké kloudné nektarinky, tak to bych byl rád. Harko má plody malé a kvalita je kolísavá. David doporučoval místo Harka Tenu, kterou zase zavrhl Jirka. Jiných odrůd na vyzkoušení je dost. Pokud jde o Flamingo, tak ani nevím, kdo o něm psal, to, co citoval Jirka v minulém příspěvku. Já jsem s chutí moc spokojen nebyl, ale v minulém roce se jednak Flamingo úspěšně "vymotalo" z kadeřavosti a dalo slušnou úrodu ne zcela špatných plodů. Je to odolnější a vysoce plodná odrůda. Halehaven má menší násadu květních pupenů a probírka opravdu zatím nebyla nutná, zajímavé, že to potvrdil i Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.23 (?), 25.2.2015 15:02

Takže tie nektarinky sú podľa Vás asi náročnejšie na pestovanie ako broskyne?Niekde som čítal že sú viac napadané osami a včelami ako broskyne.HALEHAVENU asi budú výmrzať kvetné pupene v zime, ale na druhej strane je to pravda že na jar nie je treba robiť prebierku plodov ako napr. u REDHAVENU.Hlavné je aby mali plody dobrú chuť.Inak čital som kedysi o výnose broskýň v tonách na hektár a najvačší výnos mala odroda RADOSŤ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 25.2.2015 19:03

Abych pravdu řekl, tak poprvé jsem se setkal se střední plodností u broskvoní u Halehavenu a to si ještě stále myslím, že to je pouze přechodné. Jinak je násada plodů vždy u všech odrůd až příliš vysoká a musí se redukovat, takže tento údaj pro mě není rozhodůjící. U nových kalifornských odrůd typu Zeiger se naopak úvadí menší množství nasazování květních pupenů a bere se to za výhodu. Co se týče nektarinek, tak zatím se mi nepodařilo vypěstovat nektarinky tak velké jako broskve. Proti nektarinkám prodávaných v obchodech jsou opravdu malé a to i při malém množství plodů na stromě (Harko). Nemyslím si, že by Halehavenu namrzaly květní pupeny. Při pohledu na výhony jich prostě není tolik. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.150 (?), 26.2.2015 18:47

O Halehavene sa tu už zmieňoval niekto od Trnavy že mu tiež málo rodí, tak to ste už trretí kto to napísal takže menšia plodnosť u tejto odrody asi nebude náhoda a nebude to prechodne.Ale ja to nevidím ako nevýhodu pretože nie je treba robiť prebierku plodov. Nektarinka Harko má mať podľa literatúry plody menšie až stredné takže preto ich máte malé v obchodoch majú asi iné odrody ako máte Vy.Skúste si zasadiť inú odrodu nektarinky.Zaujíma ma či je tá vaša nektarinka Harko viac napádaná osami a včelami ako vaše broskyne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 21.8.2015 21:24
Aroma a chuť této odrůdy není výborná ani dobrá. Je excelentí! Je to hodně kvalitní odrůda. Chuť je kořeněná s typickým broskvovým aroma, dužnina hodně štavnatá a sladká. Patří mezi ty nejchutnější odrůdy. Bravo, Luther Burbank, bravo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 21.8.2015 21:26

.

Burbank July Elberta
Burbank July Elberta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.8.2015 7:54

Letos dozrály B.J.Elberta a Halehaven ve stejnou dobu, tohle se nedá koupit v žádném krámě, tohle si prostě musíte vypěstovat, bezkonkurenčně nejlepší broskve na zahradě.Nechápu proč se tak kvalitní odrůdy přestaly v našich končinách prodávat, sehnal jsem je ve slovenském Plantexu.yes

B.J.Elberta
B.J.Elberta
Halehaven
Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.188 (?), 22.8.2015 21:59

Zdravím pán Červenka v akej nadmorskej výške pestujete B.J.Elbertu a Halehaven. Ako je na tom Halehaven a B.J.Elberta s odolnosťou kvetov na jarné mrazy. Ako ste spokojní s úrodnosťou B.J.Elberty a Halehavenu. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 196.17 (?), 21.8.2015 22:31

Abych pravdu řekl, tak jsem se této chuti ani nedočkal. Ale určitě né náhodou má B.J. Elberta v Pomologickém atlase peckovin (Kutina a kolektiv) nejvyšší hodnocení z hlediska kvality plodů, stejně jako například Halehaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika