Broskvová sezóna 2011



host - 154.61 (?)
15.11.2011 8:43
Flamingo má diametrálne odlišnú dužinu od Sunhavenky. Sunhaven je typická šťavnatá vyvážená chuť a jemná dužina. Flamingo má hutnejšiu, mäsitejšiu, vláknitú dužinu, chuť plnšiu a mierne trieslovinovo zvieravú- akoby po horkých mandliach. U Fairhavenky je to vraj ešte výraznejšie. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.216 (?), 14.11.2011 21:18

Ten Sunhaven mě docela mrzí. Každý rok kolem něj nedočkavě chodím a osahávám plody jestli jsou ještě tvrdé. Jeho pravá chuť je docela zajímavá, znám ji a proto na ni stále čekám. U Flaminga vím, že ať je plodů mnoho nebo málo, je to stále stejné. A to má stanoviště č.1, 100% slunečního svitu. Tam to už lépe nedopadne. Je to ale jen můj názor. Jinému se to může zdát naopak. Chtělo by to více hodnotících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.61 (?), 15.11.2011 8:43
Flamingo má diametrálne odlišnú dužinu od Sunhavenky. Sunhaven je typická šťavnatá vyvážená chuť a jemná dužina. Flamingo má hutnejšiu, mäsitejšiu, vláknitú dužinu, chuť plnšiu a mierne trieslovinovo zvieravú- akoby po horkých mandliach. U Fairhavenky je to vraj ešte výraznejšie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.216 (?), 15.11.2011 10:18

Pro mě má Flamingo chuť poměrně výraznou, plnou, ale ne typicky broskvovou, jako např. Favorita Morettini 3 v dobrém roce. Ta Favorita je poměrně dobré měřítko k porovnávání. Harbritte má chuť "hutnější", často k broskvové chuti přidává i vyšší nasládlost. U Sunhavenu bych souhlasil s některými zdroji v atlasech, že celkový dojem chuti je navinulý. Tato velmi osvěžující chuť funguje jen tehdy, pokud je podložena i cukry, které dodávají celkovou plnost, podtrženou osvěžujícími kyselinami. Je to dost originální chuť. Harbritte je křížencem Sunhavenu a odrůdy Redskin, což je zase kříženec nositelů "pravé broskvové chuti" Elberty a J.H.Hale, z kterých vznikla většina odrůd. 

Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.165 (?), 15.11.2011 14:16
Keď hovoríme o chuti dužiny a odlučiteľnosti od kôstky, tak najviac hodnotím z Havenov odrodu Halehaven. Dokonalá harmónia sladkej, jemne horkastej a navinulej chuti. Vnímavosť k hubovej kučeravosti, farba a plstnatosť šupky, to je už iná otázka. Ale Halehavenka sa veľmi dobre šúpe. Je to broskyňa "do koča aj do voza"- na jedlo aj na zaváranie. Ak by som sadil ešte broskyňu, odskúšal by som Harbritte. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.216 (?), 15.11.2011 19:06

Jo, věřím, že ještě něco ukáže.   Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.216 (?), 15.11.2011 19:32

Jinak polabská nížina je už několikátý den uzavřena v mlze. A nejen ta. V Plzni dokonce padal průmyslový sníh. Senzační vymoženosti naší civilizace. Mlha tady kupodivu moc často nebývá, tak si ji musím trochu užít. Kdyby nebyl ve vzduchu ten smog a překračovaný limit prachových částic Pm10, tak by mně ta mlha vůbec nevadila. Třeba na rovníku takovouhle krásnou mlhu určitě neznají. Myslím, že trochu humoru před "zadušením" neuškodí. Ten průmyslový sníh je fakt bomba.  A jak je u vás na Záhorí?    Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.165 (?), 15.11.2011 22:51
Na Záhorí je nepretržite jasné počasie. Už ani nepamätám, kedy bolo zamračené alebo dokonca pršalo. V nedeľu ráno došiel mráz, zvädli posledné živé listy na viniči a začínajú opadávať jablone. Riadne som si pocvičil s vysávačom lístia. Zmes čerešňového, broskyňového, marhuľového a viničového lístia rozšmelcovaná na prášok išla pekne do plastového kompostéra. Premiešal som ho s poslednou nakosenou trávou a s muškátovým substrátom z hrantíkov na oknách. Ešte mám v pláne zaliať to všetko bahnom z jazierka. Smog našťastie u nás nemáme, ale je príšerné sucho. Aj dnes som zavlažoval pod stromami pri vypúšťaní rozvodov vody pred zimou. Pred mesiacom som vo vinohrade vysieval trávu. Nepochopím, z čoho semeno vyklíčilo, keď vôbec nepršalo. Fotka je spravená pred 5 dňami. Posledné metre sú dosievané s oneskorením, na prvý raz nevyšlo semeno. Paľo
medziradie vinohradu zatrávnené na poslednú chvíľu
medziradie vinohradu zatrávnené na poslednú chvíľu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 25.6.2012 10:39

Pomalu nám začíná broskvová sezóna 2012, vážení přátelé. Na fotografii se nachází vybarvující se plod odrůdy Harbinger. Můžete mě pokárat za to, že jsem se pustil do pěstování této starší osvědčené odrůdy až teď a budete mít pravdu. Nemám s touto odrůdou žádné zkušenosti a proto mě překvapuje takto brzké vybarvování plodů na dvouletém stromku. Vybarvují mnohem dříve, než třeba opodál stojící Fenix. Do jednoho ze třech plodů se s chutí pustil můj neodmyslitelný pěstitelský "přítel" - obaleč východní. I přes nechtěnou spoluúčast obaleče východního, stromek roste bujně a proto jeho přítomnost v napadených letorostech tolik nevadí. Co nejranější dobu zrání samozřejmě uvítám.

Harbinger 25.6. 2012
Harbinger 25.6. 2012

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 30.10.2016 18:49

Jak by zhodnotil broskvovou sezónu 2016 Jirka (FM) nebo někdo jiný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.10.2016 20:44

Mizerie Petře, to co zbylo po jarních mrazech omlátily kroupy a vichřice.Svůj standart si odvedly F-M 3, Royalvee a Suncrest, výborných bylo prvních pár plodů na Lednické žluté a vítězem letošní broskvové sezony se tady stala kanadská Harrow Beauty.Totální propadák Krasava a první úroda na Jayhavenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika