Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



host - 162.128 (?)
17.6.2010 22:13

take me prekvapilo, ze vsechny letorosty a nove listky jsou kaderavosti napadene a stale se to objevuje znovu, i kdyz listky otrham. Nastesti zbytek stromu je vcelku olisteny (strikala jsem na jare championem). Plod mame jeden - ale ono bylo jen par kvetu.  Druha experimentalni broskvicka ktera nedostala zadny postrik je cela zkoucena, a nove listy stale nerostou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 17.6.2010 21:20

takze bych mel pro jistotu provest postrik jeste letos?-pristi rok by mela-2.rokem razantne narust, a proto bych byl nerad, kdyby se kaderavost šířila vic nez je zdravo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.21 (?), 17.6.2010 21:58

Letos mám broskve tak zdecimovaný že se obávám zda to přežijí.stříkáno jen jednou kuprikolem.Už jsem viděl v okolíi uschlí stromy.Mám dojem že kadeřavost je i na nově narostlích letorostech což nikdy nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.128 (?), 17.6.2010 22:13

take me prekvapilo, ze vsechny letorosty a nove listky jsou kaderavosti napadene a stale se to objevuje znovu, i kdyz listky otrham. Nastesti zbytek stromu je vcelku olisteny (strikala jsem na jare championem). Plod mame jeden - ale ono bylo jen par kvetu.  Druha experimentalni broskvicka ktera nedostala zadny postrik je cela zkoucena, a nove listy stale nerostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 22:19

souhlas, sousedi v zahradě 100m daleko 4 velké stromy komplet kadeřavost přímo strašidelná a myslím Kuprikol se tam stříkal

já letos jenom Sulka a naštěstí mám úplně zdravý strom

i když tedy stříkal jsem asi více, než jsem měl... ty lístky "prášily" postupně, během asi 3 týdnů se to postupně táhlo celým stromem a tak jsem prostě stříkal Sulkou asi 3x nebo 4x po nějakých 5 dnech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 17.6.2010 22:27

takze hlavnim nasim uspechem byla nejspis Sulka, nebot ostatni pripravky nebyly dostatecne silne jako ona..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 17.6.2010 23:01

Stříkala jsem i Sulkou a kadeřavost je i na nových letorostech. Přemýšlím o tom, že přece jen něčím stříku i v tuto dobu. Jen kdyby pořád nepršelo. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.6.2010 23:31
Vypadá to že jsme kadeřavost letos společně zvládli (já, broskvoně a postřiky). Objevuje se na stromcích sice stále, ale jsou to jen jednotlivé listy které se dají lehce ručně obrat. Nevím zda nedávno provedené tři postřiky proti strupovitosti mohou mít nějaký vliv i na kadeřavost. Každopádně, na to jak je mokro a stromky ženou do zeleného o 106, se ani klejotok nějak neprojevuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.170 (?), 18.6.2010 6:32

Stříkal jsem 2 x jednou počátkem března a jednou v polovině března. Kuprikolem a Sylitem. Kadeřavost mám jako bych nestříkal a nula ovoce na stromech. Takže s broskvema končím, sečteno podtženo po 15-ti letech pěstování a oštřování jsem nakoupil tolik sajrajtu že bych za to měl televizi a sklidil jsem dvakrát, v roce 2000 a v roce 2008.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 18.6.2010 7:24

Takže s broskvema končím...

Taky jsem stříkal 2x a výsledek neodpovídá mému snažení, ta chemie holt má taky svá omezení. Náklady za postřiky jsem si nikdy nevyčisloval, ale většinou pracuji s polovinou malospotřebitelské dávky (cca 2-3 litry), takže bych za 10 let měl leda tak malý tranzistorák...

V posledních 5-6 letech byly jara spíše suchá a podobný infekční tlak nebyl, takže případné neúrody bych nespojoval s kadeřavostí, ta chyba musí být někde jinde (nejste v extrémně okrajové oblasti?)

Já si z letoška sám pro sebe mohu udělat tento závěr: staré semenáče (mám poslední 3, všechny za zenitem, přestárlé) jsou na tom s kadeřavostí daleko lépe, jeden strom (vlastně pahýl) není chycený vůbec - stejně tak asi 20 sazenic, které jsem letos vysazoval a které dostaly 1 postřik Syllitem, nevykazují žádné poškození...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.21 (?), 22.6.2010 15:32

Jsem z Příbramska, stříkali jsme 2 x Sulkou, vícekrát to počasí nedovolilo. Většina listů je kadeřavá, tak je postupně otrhávám, ale strom je obalený plody (co květ - to plod). I plody protrhávám, protože si myslím, že by to větvičky neunesly a stejně by byly příliš malé. Loni to bylo stejné, jen po opadání a otrhání všech zkadeřených listů v pohodě dorostly nové zdravé, plodů bylo méně, ale za to obrovské a velmi dobré.Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika