Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



host - 91.21 (?)
17.6.2010 21:58

Letos mám broskve tak zdecimovaný že se obávám zda to přežijí.stříkáno jen jednou kuprikolem.Už jsem viděl v okolíi uschlí stromy.Mám dojem že kadeřavost je i na nově narostlích letorostech což nikdy nebylo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 17.6.2010 21:20

takze bych mel pro jistotu provest postrik jeste letos?-pristi rok by mela-2.rokem razantne narust, a proto bych byl nerad, kdyby se kaderavost šířila vic nez je zdravo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.21 (?), 17.6.2010 21:58

Letos mám broskve tak zdecimovaný že se obávám zda to přežijí.stříkáno jen jednou kuprikolem.Už jsem viděl v okolíi uschlí stromy.Mám dojem že kadeřavost je i na nově narostlích letorostech což nikdy nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.128 (?), 17.6.2010 22:13

take me prekvapilo, ze vsechny letorosty a nove listky jsou kaderavosti napadene a stale se to objevuje znovu, i kdyz listky otrham. Nastesti zbytek stromu je vcelku olisteny (strikala jsem na jare championem). Plod mame jeden - ale ono bylo jen par kvetu.  Druha experimentalni broskvicka ktera nedostala zadny postrik je cela zkoucena, a nove listy stale nerostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 22:19

souhlas, sousedi v zahradě 100m daleko 4 velké stromy komplet kadeřavost přímo strašidelná a myslím Kuprikol se tam stříkal

já letos jenom Sulka a naštěstí mám úplně zdravý strom

i když tedy stříkal jsem asi více, než jsem měl... ty lístky "prášily" postupně, během asi 3 týdnů se to postupně táhlo celým stromem a tak jsem prostě stříkal Sulkou asi 3x nebo 4x po nějakých 5 dnech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 17.6.2010 22:27

takze hlavnim nasim uspechem byla nejspis Sulka, nebot ostatni pripravky nebyly dostatecne silne jako ona..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 17.6.2010 23:01

Stříkala jsem i Sulkou a kadeřavost je i na nových letorostech. Přemýšlím o tom, že přece jen něčím stříku i v tuto dobu. Jen kdyby pořád nepršelo. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.6.2010 23:31
Vypadá to že jsme kadeřavost letos společně zvládli (já, broskvoně a postřiky). Objevuje se na stromcích sice stále, ale jsou to jen jednotlivé listy které se dají lehce ručně obrat. Nevím zda nedávno provedené tři postřiky proti strupovitosti mohou mít nějaký vliv i na kadeřavost. Každopádně, na to jak je mokro a stromky ženou do zeleného o 106, se ani klejotok nějak neprojevuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.170 (?), 18.6.2010 6:32

Stříkal jsem 2 x jednou počátkem března a jednou v polovině března. Kuprikolem a Sylitem. Kadeřavost mám jako bych nestříkal a nula ovoce na stromech. Takže s broskvema končím, sečteno podtženo po 15-ti letech pěstování a oštřování jsem nakoupil tolik sajrajtu že bych za to měl televizi a sklidil jsem dvakrát, v roce 2000 a v roce 2008.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 18.6.2010 7:24

Takže s broskvema končím...

Taky jsem stříkal 2x a výsledek neodpovídá mému snažení, ta chemie holt má taky svá omezení. Náklady za postřiky jsem si nikdy nevyčisloval, ale většinou pracuji s polovinou malospotřebitelské dávky (cca 2-3 litry), takže bych za 10 let měl leda tak malý tranzistorák...

V posledních 5-6 letech byly jara spíše suchá a podobný infekční tlak nebyl, takže případné neúrody bych nespojoval s kadeřavostí, ta chyba musí být někde jinde (nejste v extrémně okrajové oblasti?)

Já si z letoška sám pro sebe mohu udělat tento závěr: staré semenáče (mám poslední 3, všechny za zenitem, přestárlé) jsou na tom s kadeřavostí daleko lépe, jeden strom (vlastně pahýl) není chycený vůbec - stejně tak asi 20 sazenic, které jsem letos vysazoval a které dostaly 1 postřik Syllitem, nevykazují žádné poškození...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.21 (?), 22.6.2010 15:32

Jsem z Příbramska, stříkali jsme 2 x Sulkou, vícekrát to počasí nedovolilo. Většina listů je kadeřavá, tak je postupně otrhávám, ale strom je obalený plody (co květ - to plod). I plody protrhávám, protože si myslím, že by to větvičky neunesly a stejně by byly příliš malé. Loni to bylo stejné, jen po opadání a otrhání všech zkadeřených listů v pohodě dorostly nové zdravé, plodů bylo méně, ale za to obrovské a velmi dobré.Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika