Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



host - 6.16 (?)
21.5.2010 8:10

Plzeňsko,400m. Redhaven, Cresthaven,Luna, zasaženy tak na 50 procent.Stříkáno okolo vánoc Kuprikol, na jaře Novozir a pak Dithane.Pokud budou nějaké plody, tak silně zredukovat jejich násadu, nechat jen pár na ochutnání, shrabat spadlé napadené listy a spálit.Po vyrašení nových listů provést několikrát (po 14 dnech)přihnojení na list, aby se stromek dostal rychle do kondice.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 98.52 (?), 15.5.2010 13:06

K Vaší otázce pane Petře, co se stane, když se strom nechá s napadenými listy - z mé neblahé zkušenosti před dvěma roky vím, že napadené lístky (všechny) opadaly úplně a v průběhu léta narostly úplně nové a zdravé listy zcela bez mého přičinění. Ovšem úroda toho roku nestála vůbec za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 14.5.2010 20:30

Balkonela (nektarinka) na Jablunkovsku.Na podzim Sulka.Na jaře Sulka, pak Champion, a v pohodě.Jen cca.tři lístečky chycené.Je sice pravdou, že ji na zimu přesunu do sklepa.Vytažená ze sklepa před třema týdnama.Je, nebo spíše byla obsypána květy-už odkvetla.Na první úrodu teprve čekám.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 14.5.2010 20:31

Ústecko, 260 m.n.m. - provedl jsem také postřik kuprikolem a Sylitem a výsledek je více jak uspokojivý. Na 11 stromcích jsem našel pouze 2 napadené lístky. Soused, který provedl jenom jedem postřik (a to ještě za pořádného větru) má na svém RH napadeny všechny listy, což vypadá dost strašidelně :(

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 21.5.2010 1:47
Každý rok na zač. rašení postřik Delan či Dithane a bez větších problémů. Asi před 5 lety jsem nestříkal a zjistil jsem, že na k. je nejnáchylnější nektarinka, která shodila všechny listy a naštěstí nasadila nové, ale k tomu jsem ji pomohl přihnojením ledkem /NPK/.S úrodou, jak píše p. Ox. přesně tak, ale měl jsem obavy aby nezašla. Letos i s postřikem - běs, hrůza,katastrofa- radši se na nekt. a Earliglo a RH ani nedívám, mám tady 10-12 proprš. dnů. Jediná broskev se má při tomto počasí jako prase v ži..,je to Envoy koupený loni. Od zasazení jede jak čert.ostříhán na 3-4 pupeny, přírůstek na nejdelší větvi 90 cm a letos ostatní b. hynou na k. a Envoy má vzrašené letérosty cca 10cm a k. má pouze na dvou.ale hodně. Rád uvádím přesné informace, jako bych to měl v nose - před 2-3 týdny jsem br. obryl a zaryl ke každé ledek, že bych Envoy přehnojil dusíkem? Nebo je to odolnější odrůda? Přeji Vám at to Vaše broskvičky přežijí a zdravím - Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 21.5.2010 8:10

Plzeňsko,400m. Redhaven, Cresthaven,Luna, zasaženy tak na 50 procent.Stříkáno okolo vánoc Kuprikol, na jaře Novozir a pak Dithane.Pokud budou nějaké plody, tak silně zredukovat jejich násadu, nechat jen pár na ochutnání, shrabat spadlé napadené listy a spálit.Po vyrašení nových listů provést několikrát (po 14 dnech)přihnojení na list, aby se stromek dostal rychle do kondice.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.96 (?), 21.5.2010 9:54

Pokud Vám můžu poradit, tak nepoužívejte přípravky tipu Dithane a Novozir (obsahují stejnou účinnou látku mancozeb) a na kadeřavost prakticky neúčinkují. Místo nich použijte raději při nalévání pupenů přípravek na bázi mědi (mě se osvědčil nejvíc obyčejný Kuprikol nebo i nový Flowbrix-účinná látka oxichlorid mědi) v doporučené koncentraci a později asi za 14 dní druhý postřik přípravkem Syllit, který má lokálně systémový účinek a účinkuje již od nízkých teplot. Je zajímavé, že několikrát, když jsem použil jiný měďnatý přípravek na bázi hydroxidu měďnatého (např. Champion), tak výsledek nebyl nic moc. Toť jsou moje zkušenosti s ochranou proti kadeřavosti. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 21.5.2010 9:30

nebojte se nikdy není na postřik pozdě, nesmí pršet alespoň jeden den, letos je toho hodně (kadeřavosti) -je to dáno deštěm a větrem

nic trhat nemusíte-já to vždy postříkal a listy se v zchopily

dejte na moje rady a budete spokojen

zahradník-profesionál (26 let praxe)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.5.2010 11:43

já to vždy postříkal a listy se v zchopily

To Vám ale opravdu nikdo neuvěří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 21.5.2010 12:50

Musím se zastat pana Vysloužila, on to vůbec nemyslel zle! Chycené listy se nevzpamatují, ale letorost později roste zdravý.  VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.38 (?), 21.5.2010 12:58

Chycené listy kadeřavosti se po postříkání čímkoli už nespraví.Je třeba je otrhat.Rostlina následně vygeneruje listy nové, a je tímto oslabena.Příští rok Vám to dá znát na úrodě.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika