Broskvoně - kadeřavost - rok 2010



All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?)
14.5.2010 20:31

Ústecko, 260 m.n.m. - provedl jsem také postřik kuprikolem a Sylitem a výsledek je více jak uspokojivý. Na 11 stromcích jsem našel pouze 2 napadené lístky. Soused, který provedl jenom jedem postřik (a to ještě za pořádného větru) má na svém RH napadeny všechny listy, což vypadá dost strašidelně :(

HS

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 98.52 (?), 15.5.2010 13:06

K Vaší otázce pane Petře, co se stane, když se strom nechá s napadenými listy - z mé neblahé zkušenosti před dvěma roky vím, že napadené lístky (všechny) opadaly úplně a v průběhu léta narostly úplně nové a zdravé listy zcela bez mého přičinění. Ovšem úroda toho roku nestála vůbec za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 14.5.2010 20:30

Balkonela (nektarinka) na Jablunkovsku.Na podzim Sulka.Na jaře Sulka, pak Champion, a v pohodě.Jen cca.tři lístečky chycené.Je sice pravdou, že ji na zimu přesunu do sklepa.Vytažená ze sklepa před třema týdnama.Je, nebo spíše byla obsypána květy-už odkvetla.Na první úrodu teprve čekám.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 14.5.2010 20:31

Ústecko, 260 m.n.m. - provedl jsem také postřik kuprikolem a Sylitem a výsledek je více jak uspokojivý. Na 11 stromcích jsem našel pouze 2 napadené lístky. Soused, který provedl jenom jedem postřik (a to ještě za pořádného větru) má na svém RH napadeny všechny listy, což vypadá dost strašidelně :(

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 21.5.2010 1:47
Každý rok na zač. rašení postřik Delan či Dithane a bez větších problémů. Asi před 5 lety jsem nestříkal a zjistil jsem, že na k. je nejnáchylnější nektarinka, která shodila všechny listy a naštěstí nasadila nové, ale k tomu jsem ji pomohl přihnojením ledkem /NPK/.S úrodou, jak píše p. Ox. přesně tak, ale měl jsem obavy aby nezašla. Letos i s postřikem - běs, hrůza,katastrofa- radši se na nekt. a Earliglo a RH ani nedívám, mám tady 10-12 proprš. dnů. Jediná broskev se má při tomto počasí jako prase v ži..,je to Envoy koupený loni. Od zasazení jede jak čert.ostříhán na 3-4 pupeny, přírůstek na nejdelší větvi 90 cm a letos ostatní b. hynou na k. a Envoy má vzrašené letérosty cca 10cm a k. má pouze na dvou.ale hodně. Rád uvádím přesné informace, jako bych to měl v nose - před 2-3 týdny jsem br. obryl a zaryl ke každé ledek, že bych Envoy přehnojil dusíkem? Nebo je to odolnější odrůda? Přeji Vám at to Vaše broskvičky přežijí a zdravím - Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 21.5.2010 8:10

Plzeňsko,400m. Redhaven, Cresthaven,Luna, zasaženy tak na 50 procent.Stříkáno okolo vánoc Kuprikol, na jaře Novozir a pak Dithane.Pokud budou nějaké plody, tak silně zredukovat jejich násadu, nechat jen pár na ochutnání, shrabat spadlé napadené listy a spálit.Po vyrašení nových listů provést několikrát (po 14 dnech)přihnojení na list, aby se stromek dostal rychle do kondice.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.96 (?), 21.5.2010 9:54

Pokud Vám můžu poradit, tak nepoužívejte přípravky tipu Dithane a Novozir (obsahují stejnou účinnou látku mancozeb) a na kadeřavost prakticky neúčinkují. Místo nich použijte raději při nalévání pupenů přípravek na bázi mědi (mě se osvědčil nejvíc obyčejný Kuprikol nebo i nový Flowbrix-účinná látka oxichlorid mědi) v doporučené koncentraci a později asi za 14 dní druhý postřik přípravkem Syllit, který má lokálně systémový účinek a účinkuje již od nízkých teplot. Je zajímavé, že několikrát, když jsem použil jiný měďnatý přípravek na bázi hydroxidu měďnatého (např. Champion), tak výsledek nebyl nic moc. Toť jsou moje zkušenosti s ochranou proti kadeřavosti. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 21.5.2010 9:30

nebojte se nikdy není na postřik pozdě, nesmí pršet alespoň jeden den, letos je toho hodně (kadeřavosti) -je to dáno deštěm a větrem

nic trhat nemusíte-já to vždy postříkal a listy se v zchopily

dejte na moje rady a budete spokojen

zahradník-profesionál (26 let praxe)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.5.2010 11:43

já to vždy postříkal a listy se v zchopily

To Vám ale opravdu nikdo neuvěří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 21.5.2010 12:50

Musím se zastat pana Vysloužila, on to vůbec nemyslel zle! Chycené listy se nevzpamatují, ale letorost později roste zdravý.  VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.38 (?), 21.5.2010 12:58

Chycené listy kadeřavosti se po postříkání čímkoli už nespraví.Je třeba je otrhat.Rostlina následně vygeneruje listy nové, a je tímto oslabena.Příští rok Vám to dá znát na úrodě.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika