Broskvoň na Myrobalánu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
21.3.2019 6:56

Přesně totéž, co J.A.R.
Měl jsem Redhavenku na myrobalánu 10 let. Vzrůst byl menší než na semenáči, zato vzorně podrůstala podnož. Jednu výhodu měla, snášela lépe sucho, i bez zálivky měla slušně velké plody. Zasadil jsem ji tedy znovu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 108.137 (?), 20.3.2019 14:33, zobrazeno: 5584x

Máte někdo zkušenosti s podnoží Myrobalán pro broskvoně? Čistě ze zvědavosti jsem letos jednu pořídil, tak bych rád věděl, co mě asi čeká :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.3.2019 16:14

To já taky a už je v pánu. Možná je lepší naočkovat broskvoň na vzrostlý myrobalán. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.143 (?), 20.3.2019 17:05

Měl jsem Redhavenku na myrobalánu 10 let. Vzrůst byl menší než na semenáči, zato vzorně podrůstala podnož. Dostala krumpáčový postřik a pohřeb žehem.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.39 (?), 20.3.2019 17:10

je tu starší diskuze Broskev na myrobalánu z roku 2007 se zajímavými fotkami

jinak neporadím, taky mě to letos čeká poprvé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.3.2019 6:56

Přesně totéž, co J.A.R.
Měl jsem Redhavenku na myrobalánu 10 let. Vzrůst byl menší než na semenáči, zato vzorně podrůstala podnož. Jednu výhodu měla, snášela lépe sucho, i bez zálivky měla slušně velké plody. Zasadil jsem ji tedy znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.49 (?), 21.3.2019 8:19

Pozoruju u švestky na MY totéž, když jsem ji shodil půlku koruny, začala podrůstat mnohem silněji.

Žádný strom se každoročně neřeže tak silně jako broskvoň, proto se pro ni uvádí MY jako nevhodný? Není to tak? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.3.2019 8:30

Jestli je to jediný důvod, nevím. Četl jsem i o problémech s afinitou některých odrůd k myrobalánu. Pro některé půdy (třeba tu moji) je myrobalán nejlépe prosperující podnoží, navíc nevyhledávanou hlodavci. Moderní selektované klony myrobalánů odnožují minimálně a afinita by se dala vyřešit mezištěpováním. Takže úplně bych se myšlenky na myrobalánovou podnož pod broskvoně nezbavoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.3.2019 16:39

Náhoda tomu chtěla, že jsem včera v obchoďáku narazil na broskvoň s myrobalánovou podnoží. Kontejnerovaný stromek je silný, s neodstraněným terminálem, pěkně narašený na všech letorostech. Tak jsem si řekl do třetice všeho dobrého, či zlého. Jedná se o už poměrně běžně rozšířenou odrůdu, kterou tady jako první začal propagovat Standa von Königgrätz a to broskvoň VELVET (viz. vlákno Velvet - vše, co o ní víte). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.196 (?), 3.5.2019 21:23

Zdravím, tak já jsem před 14 dny koupil jednoroční broskvičku FARHAVEN na podnoži Rakoniewická u Stárkla, byla pěkně podchlazená protože na ní nebyl ani lístek, až nyní vyráží. Broskev jsem nikdy něměl a tak pročítám kdeco, nechtěl bych dopadnout jako sousedi co maji po létech na zahradě 4metrové vyholené košťata, nyní mám tedy před sebou první krok jestli zastřihnout terminál v 60ti centimetrech kde jsou nejspodnější slušné větvičky, nebo počkat až vyrostou v 120ti centimetrech větvičky nové...

P.S.horní větvičky jsem musel odstříhat, protože byly poškozené, polámané.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 3.5.2019 22:53

Já osobně bych to střihnul někde pod předčasným obrostem na nějaké silné očko a zapěstovával nové prodloužení špičáku, které po zaštípnutí cca 5 oček nad požadovanou úrovní korunky vytvoří předčasný obrost na zapěstování korunky. Přitom zaštípnutím nevhodných nadbytečných větviček předčasného obrostu docílíte letos velmi pěkných kosterních větví.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika