Broskve 2023



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
13.3.2023 13:25, zobrazeno: 37636x

Ano, Martine, GF-677 je prostě skvělá. Snažím se tady nahrazovat odrůdy na semenáči právě odrůdami na této vzrůstné podnoži. Takové Sugartime a Springbelle vystřelily na této podnoži i ve "vyčerpané" půdě. Květní pupeny jsou všude "nalité", jen se rozbalit. Jsem v očekávání, co vyleze s odrůdy THE SAGITTARIA.smiley Škoda toho Rich Maye. Bude něco ranějšího než Harbinger a Springcrest? Nejranější byla Primissima Delbard, zrající už koncem června. Byla to sice "pouze" bělomaska s často prasklými peckami a drobnými plody, ale i tak člověk první broskve v sezóně ocení převelice.

O´Henry
O´Henry
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 10:01

Co se týče kadeřavosti, tak čekám, co se ukáže na špičkách lísků. Nějaký zbytek Syllitu a Thiramu tady mám. Popřípadě Kumulusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.3.2023 10:06

v neděli jsem vytáhl kuprikol, namíchal 0,7% a vyrazil. Zejména u Springcrestu už nebylo na co čekat. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 10:56

Také znatelně teplejší oblast to Českobudějovicko. U nás zelené špičky ještě ani zdaleka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.3.2023 10:59

ale tak to je ovlivněno raností Springcrestu a místem pěstování v chráněné poloze v centru. V okolí je ještě klid. I když: včera večer na teploměru +14°, dnes ráno +9°, tak možná na tom něco bude.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 14.3.2023 11:11
Podobné teploty jsou i u nás na Kroměřížsku. Jeden semenáček už taky začíná...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 15:00

Nevím, kdo to přesně řekl, jestli Napoleon, Caesar nebo někdo jiný, ale "Všechno je jinak". Ranější odrůdy už mají také zelené špičky, ale největší radost mám z té Sagittarie, protože ta má nejen zelené špičky, ale i růžové čepičky na květních pupenech, takže se jakoby zdá, že bude možná ranější než například Springcrest. S pravostí odrůdy není ještě vyhráno, záměn ze Spomyšle je "neúrekom", ale zase na druhou stranu tady někdo tvrdil, že ve Spomyšli nemůžou mít Tardibelle, protože jí nemají ani v Německu a ejhle, Tardibelle to je. Samozřejmě tady bude dozrávat velmi špatně, což se potvrzuje, ale pravá bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.3.2023 20:22

tak jsem zvědavý, pane Petře, to by byla bomba, kdyby Sagittarie dozrávala stejně nebo i dříve než Springcrest. Jestli je odolnější v květu vůči mrazu, šel bych shánět rouby. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 14.3.2023 21:53

Mi se květní pupeny sagittarie dost vysypaly, zatímco haveny jsou v pohodě, prostě předčasné narašení a silné mrazy. S meruňkama to je podobně, něco OK něco KO.

Sagittaria by měla zrát tabulkově s Leskorou. A Springcrest v porovnání kdy?

A jak je to s nejranější Primissimou Delbard v porovnání s Leskorou? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 22:25

Leskora - přelom června a července. Primissima jednou rekordně koncem června, Springcrest společně s Harbingerem o něco déle, musel bych to hledat podle fotek ve vlákně Springcrest a Harbinger. Záleží na průběhu vegetace. Herman taky zrál rekordně v jednom roce už na přelomu června a července. Úplně jsem na to zapomněl. Normálně by zrál kolem 15. 7.. Dá se to dohledat ve vláknech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika