Broskev na myrobalánu



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?)
30.9.2013 19:38

Jakou máte půdu (+jámu, do níž byla broskvoň zasazena) a klimatické podmínky? Myrobalánu bych se taky bál. Málokterý klon má vhodnou afinitu. Proto asi nebude tato kombinace běžně na trhu. To už spíš mandloň, broskvomandloň, renklóda nebo meruňka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 0.146 (?), 30.9.2013 16:30, zobrazeno: 6577x

Dobrý den, sháním broskev (nejlépe redhaven) na této podnoži. Mám zahradu kde broskvové podnože přirůstají tempem bonsaje. Hledám kde by se dala broskev na této podnoži koupit. Kdo by věděl předem díky za info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.9.2013 17:47

Nedělejte si iluze, že na myrobalánu Vám poroste broskvoň diametrálně silněji než na broskvové podnoži. Zkoušel jsem to, rozdíl jsem skoro neviděl - tedy krom pravidelného řezání výmladků. I broskvový semenáč patří k bujným podnožím. Jestli mají Vaše broskvoně malé přírůstky, chyba je jinde, možná ve špatné poloze či půdě, která broskvím nevyhovuje - těžké, nevzdušné nebo kamenité, vyčerpané,  bez živin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 1.10.2013 10:15

Myrobalán už mám vyzkoušený, náhodou jsem sehnal Krasavu na této podnožia stromek roste naprosto bez problémů, jen bych chtěl taky nějakou žlutomasou nejlíp právě ten Red haven, jinak poloha je kousek za Chrudimí cca 300mnm,  půda cca 40cm ok, pak tvrdý kamenitý jíl. Třeba meruňky na mer. sem. rostou pěkně, ale 1 jsem měl náhodou na Bs a stejný problém tzn. velice malé přírůstky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.58 (?), 30.9.2013 19:38

Jakou máte půdu (+jámu, do níž byla broskvoň zasazena) a klimatické podmínky? Myrobalánu bych se taky bál. Málokterý klon má vhodnou afinitu. Proto asi nebude tato kombinace běžně na trhu. To už spíš mandloň, broskvomandloň, renklóda nebo meruňka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.10.2013 0:22

napište PSČ, ať víme odkud jste.

Pro známou, co měla zahrádku u cukrovaru pohnojenou směsí červenice z praní řepy a cukrovarské šámy jsem dělal 5 stromků na marunke. Na rozdíl od marketových sazenic se stromky dožily nejem první úrody, ale i pěkného věku 10 let a vypadá to, že dalších 8 - 12 mají před sebou.

Ale pokud Vám na zahradě nejdou ani švestky, pak není dobré s broskvemi experimentovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 1.10.2013 10:21

Dobrý den, já jsem z HK, ale ta zahrada je kousek za chrudimí a švestky tam jdou bez problémů -)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 4.10.2013 22:32

S odrůdou RedHeven Vám nepomohu. Letos jsem ji vykopal a novou neplánuji (nahrazuji Majoritou). Soused má dvě "prý RedHaven", ale to by jste měl cosi co se při vymetání skladů podařilo jako RH prodat.

Pro obnovu sadu jsem si letos udělal očkovance Favority Moretini III, Quen Lady, Majority a jednoho novošlechtění. Mohu Vám poskytnout pouze jen jednu podnož s dvěmi ujatými očky Favority Moretiny III. Kdyžtak se zaregistrujte a napište mi soukromou zprávu.

Majoritu, jako lepší alternativu k RH seženete možná v Litomyšli, ale podnož si radši nejprve ujasněte telefonicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika