Broskev mezi Redhaven a Cresthaven



host - 152.215 (?)
26.7.2018 17:11
Pro většinu přispívajících zde budu opakovat co již bylo davno opakované. Období mezi RH a CH je obdobím pro nejkvalitnější odrůdy broskví!! __ ještě zde nezaznel Burkank J. E.- poněkud náročnější, chuťově určitě výjimečný. Někde sem tu četl že chuťově lepší v piscitejsi půdě. __ A take Envoy, chuťově zajímavý, má zde zastánce. __ Sám budu také muset ještě experimentovat, ale pro mě je základem kvalitní půda jak zjišťuju __ Bude to určitě těžký výběr. Spoléhal bych na osvědčenou klasiku (SC, HH, Fla...) a mozna Symphonie i když nových je taky dost. __ K.z B.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 234.244 (?), 21.7.2018 21:21

Je tam velký výber v odrodách. Flamingo dozrieva 5-7 dní po Redhavene, Fairhaven 8-10 dní po Redhavene, Halehaven 13-15 dní po Redhavene, Suncrest 18 dní po Redavene. Najchutnejšia z týchto štyroch je Halehaven. Halehaven je v chuti medzi broskyňami také niečo ako domáca slivka v chuti medzi slivkami - je neprekonatelná. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.244 (?), 21.7.2018 22:05

Symphonia je údajne dosť citlivá na šarku. Jano  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 21.7.2018 22:35
Halehaven vypada taky velice slusne. Zaradim ho do uzsiho vyberu. Dekuji. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 21.7.2018 22:54

Mne osobne Halehaven veľmi neučaroval. Mal som ho asi 15 rokov dozadu, ale pre mňa osobne bol chuťovo príliš vychýlený smerom k mandľovej horkosti. Tiež tuším aj vymŕzali kvetné puky alebo mal celkovo nižšiu násadu. Vtedy som nemal RH, mal som Halehaven a CH a rozhodne som preferoval CH na jedenie aj zaváranie.

Ale sú to staré spomienky, takže sa nebudem púšťať do polemiky. Len som chcel sa podeliť o svoj názor. A navyše, každému chutí niečo iné, treba vyskúšať.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.44 (?), 22.7.2018 17:54

Cresthaven som mal možnosť pár rokov dozadu ochutnať. Mal veľmi suchú dužinu, takmer bez šťavy. Mňa v chuti nenadchol. Pestovateľ čo ho pestoval si sťažoval aj na to, že je dosť náchylný na kučeravitosť oproti iným odrodám broskýň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 22.7.2018 18:34

já pěstuji Cresthaven 20 let a stále ho považuji za jednu z kvalitních pozdních odrůd, velmi chutnou, dobře odlučitelnou od pecky, s velkými plody a oproti dříverzrajícím odrůdám s malými peckami. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2018 9:22

Cresthaven som mal možnosť ochutnať.... Mňa v chuti nenadchol

Mně taky jiné broskve chutnají víc. Cresthaven používám hlavně na kompot, z pěstovaných odrůd (clingy nevedu) mi přijde nejvhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.183 (?), 22.7.2018 19:53
Jednou z možností je Flamingo. Marhule, broskyne a slivky ma neuvádzajú práve do extázy, ale na tejto odrode si cením jej spoľahlivosť. Ešte sa nestalo že by strom nezarodil. V mojich podmienkach je to aj chuťovo celkom kvalitná broskyňa. Oberal som ho dnes (foto), prežilo bez strát aj včerajší uragán. Poškodenie hmyzom nulové. Plodnosť je vynikajúca, úroda na fotke je z 2-metrového stromku. Plody sú tento rok o niečo menšie než obvykle, keďže som odflákol prebierku. Kôstka je bezproblémovo odlučiteľná od dužiny, tá má okolo kôstky typický červený nádych (foto 3). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.215 (?), 26.7.2018 17:11
Pro většinu přispívajících zde budu opakovat co již bylo davno opakované. Období mezi RH a CH je obdobím pro nejkvalitnější odrůdy broskví!! __ ještě zde nezaznel Burkank J. E.- poněkud náročnější, chuťově určitě výjimečný. Někde sem tu četl že chuťově lepší v piscitejsi půdě. __ A take Envoy, chuťově zajímavý, má zde zastánce. __ Sám budu také muset ještě experimentovat, ale pro mě je základem kvalitní půda jak zjišťuju __ Bude to určitě těžký výběr. Spoléhal bych na osvědčenou klasiku (SC, HH, Fla...) a mozna Symphonie i když nových je taky dost. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.234 (?), 28.7.2018 21:28

Dnes som obral posledné plody RH (lahôdka), a skontroloval som aj SC. Opäť bolo niekoľko veľkých plodov padnutých na zemi a asi 15 som našiel ešte na strome napadnutých moníliou. Snažím sa dopátrať, prečo sa hmyzáci zamerali na SC a ne na RH, ktorý ma teraz viac cukru, je šťavnatý, zrelý. Naopak pri SC je len niekoľko najzrelších plodov vo fáze, že má pekne žltú dužinu, šťavnaté nie sú ešte ani náhodou, majú takú pologumovitú konzistenciu. Mám dve hypotézy: Prvá je, že RH ich odrádza silnejším ochlpením. SC aj Royal Glory majú ochlpenie veľmi slabé. Druhá je, že postrek spintorom/iným insekticídom proti obaľovačovi broskyňovému (hoci cca mesiac dozadu) má repelentný účinok. Ja som pokusne robil postrek len na RH; RG aj SC ostali bez zásahu. Toto by vysvetľovalo, prečo sa sused, ktorý má napr. aj SC, Royal Gem či Symphonie, má poškodenie od hmyzákov minimálne (používa insekticídy oveľa častejšie a rozhodne nie len tie povolené v ekoprodukcii). Podobne mám výrazne väčšie poškodenie na jeseň na jablkách od lienok. Ešte mi napadlo, že SC nesklamal ani v minulých rokoch s neskorými jarnými mrazmi. Buď je menej citlivý, alebo vyťažil z toho, že kvitne neskoršie ako iné odrody. Cresthaven bude zrelý asi o 2 týždne.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika