Benedicte



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.99 (?)
2.9.2017 10:36

Ako hodnotite chut Benedicte?
Na Zahori som mal len jeden plod. Vcera som sa vratil z tyzdnovej dovolenky hladal som ho na storome a nasiel ho POD stromom a na nom kopec mravcov.
Chut bola podobna ako vinohradnicke broskyne pestovane len z kostky. Supka hrubsia - trochu mi prekaza, duzina pevna, menej stavnata, silne sladka a aromaticka.
Prekvapil ma relativne kratky odstup od Jayhaven - mozno je to len tym, ze Jayhaven ma dlhe zberove okno a nepadaju same - a Benedicte odpadla. 
Ale odpadli mi aj jedine 2ks Cresthaven, z toho jeden bol uz cely moniliozny.
V chuti oboch odrod uz citit prezretost - mozno by boli lepsie uz pred tyzdnom.
Benedicte som kupil znamym pri Bratislave a ti boli sklamani ked sa dozvedeli, ze je bielomasa - oni maju silne predsudky proti bielomasim odrodam - ja som ich presviedcal, ze podla fora je chutovo velmi dobra - no aj ja mam teraz pochybnosti ci im ju nemam preockovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
      
host - 234.38 (?), 16.8.2019 21:47

Môžete porovnať velkosť plodov medzi Flamingom a Benedicte? Flamingo mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.99 (?), 2.9.2017 10:36

Ako hodnotite chut Benedicte?
Na Zahori som mal len jeden plod. Vcera som sa vratil z tyzdnovej dovolenky hladal som ho na storome a nasiel ho POD stromom a na nom kopec mravcov.
Chut bola podobna ako vinohradnicke broskyne pestovane len z kostky. Supka hrubsia - trochu mi prekaza, duzina pevna, menej stavnata, silne sladka a aromaticka.
Prekvapil ma relativne kratky odstup od Jayhaven - mozno je to len tym, ze Jayhaven ma dlhe zberove okno a nepadaju same - a Benedicte odpadla. 
Ale odpadli mi aj jedine 2ks Cresthaven, z toho jeden bol uz cely moniliozny.
V chuti oboch odrod uz citit prezretost - mozno by boli lepsie uz pred tyzdnom.
Benedicte som kupil znamym pri Bratislave a ti boli sklamani ked sa dozvedeli, ze je bielomasa - oni maju silne predsudky proti bielomasim odrodam - ja som ich presviedcal, ze podla fora je chutovo velmi dobra - no aj ja mam teraz pochybnosti ci im ju nemam preockovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 2.9.2017 11:57

Celkem si ho tady na fóru chválí. V minulém roce jsem měl první dva plody, ale "mýdlová" chuť, jak já nazývám příchuť bělomasek, byla poměrně slabá. Letos bohatě kvetl, ale květy, či plůdky zřejmě zmrzly. Že Vaši známí mají takový názor, docela chápu. Myslím, že oprávněně. Nejsilněji se ten rozdíl jeví u raných odrůd, kdy při dozrání první žlutomasé odrůdy pocítíte ten rozdíl oproti nejranějším bělomasým odrůdám jako je například Primissima Delbard nebo Redwin. Je to prostě jiný "level", jak říká s oblibou MV nebo-li Miloš Vysloužil. Benedicte má ale určitý zvuk a zdejší popularitu, takže si počkáme. Jayhaven mě letos dosti příjemně překvapil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.99 (?), 2.9.2017 15:19

Ked som cca pred 5 rokmi prvy krat kupil v obchode placate broskyne tak som si ich zamiloval. Ta chut sa mi do dnes zda skvela a vzdy v obchode preferujem prave placate broskyne. Az neskor som si uvedomil, ze su tiez bielomase - tak ja predsudky nemam a na tomto fore som zistil, ze aj mnohi ini ich maju velmi radi.
Ale ked porovnam chut mojich Benedicte a Jayhaven, tak jasne volim Jayhaven - ale urcite si netrufam robit zavery, lebo Benedicte som jedol len jednu spadnutu zo zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 6.9.2017 20:51

První úroda Benedicte z 2 letého stromku: chuť opravdu připomíná vinohradnické bělomasé broskve s hořkou příchutí, ale je větší, má atraktivnější, téměř celočervenou barvu a mnohem méně chlupatou slupku. Jako jedinou broskev bych jí nenasadil, mezi více stromy si najde svoje místo. osobně mi žlutomasé asi chutnají více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 22.1.2019 11:21

O Benedicte se v tomto vlákně napsalo už dost. Nutno podotknout, že v Bojkovicích zařadili BENEDICTE do nabídky mezi bělomasé odrůdy více odolné vůči kadeřavosti. (Primissima Delbard, Amsdenova, Benedicte, Semenáč z Předhoří).

Benedicte
Benedicte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 162.35 (?), 22.1.2019 13:06

Kvalitní odrůda, vloni pěkná úroda, lámající větve. Vyšší odolnost ke kadeřavosti nemůžu potvrdit ani vyvrátit.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.1.2019 10:29

Můj obdiv patří těm krásným barvám plodů, Vojto. Jinak o neošetřenou Benedicte proti kadeřavosti bych se rozhodně nebál. Stejně jako o Amsdenovu a Primissimu Delbard. Hůře je na tom Krasava, Albatros nebo Super Queen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.168 (?), 25.1.2019 8:33

Petr, a čo vravíte na Lunu a jej odolnost voči kučeravosti? Pokiaľ si dobre spomínam z nejakého iného vlákna, mali ste to s ňou také premenlivé?!? Zmenilo sa v tom niečo, k lepšiemu-horšiemu? Ďakujem. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.1.2019 10:10

Lunu mám nově, takže jste si mě asi spletl s panem Mikešem. Pan Mikeš jistě rád odpoví a porovná LUNU s BENEDICTE. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika