Avalon Pride



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
27.5.2017 10:28

Moje AVALON PRIDE má taky zvonkovité květy (tedy měla),za "mystifikaci" se omlouvám, opsal jsem to z "Googlu"takže nejen člověk není neomylný (podobně jako u (ELEGANT LADY)blush

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 21.8.2015 23:57, zobrazeno: 36744x

Takže to nakonec vypadá na AVALON PRIDE. Vistarich se vyloučil podle květů a Jayhaven má mít tu typickou špičku v horní části plodu, viz. Milanovy fotky ve vlákně Jayhaven). Jistý zdroj také uvádí u Jayhaven jasně žlutočervenou barvu plodů a u Avalon Pride tmavě červenou. Jinak Avalon Pride má být novější americká žlutomasá odrůda broskvoně odolná vůči mrazu a velmi odolná vůči kadeřavosti. Doba zrání 10.8., ovšem tento zdroj uvádí dobu zrání u Jayhaven 5.8 a ne týden po RH, jak píše Milan. Na stromku na jaře zasazeném byly čtyři plody. Tři tam ještě jsou a ten nejmenší měl celkem nadějnou chuť, typickou pro novější typy broskvoní. Podnož Adesoto "produkuje" na stromku úžasně tmavozelené listy, na což nejsem tady vůbec zvyklý (viz. fotka). Přitom je pod ní již silná půdní únava po jiných broskvoních a navíc těžká jílovitá půda. Problémy s chlorózou možná nastanou až později.

Avalon Pride
Avalon Pride
Avalon Pride - listy
Avalon Pride - listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.8.2015 11:15

Avalon Pride má nádherné růžovité květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 22.8.2015 20:38

Tak to je báječnélaugh Jinak, to nadšení z tmavězelených listů je proto, že zemina pod stromkem je původní - "unavená", žádný dodaný kompostek smiley, takže to vypadá, že podnož je na půdní podmínky nevybíravá a skromná..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 27.8.2015 15:33

Ať už je to Avalon Pride, Jayhaven nebo něco jiného, tak opět platilo, že "kdo nesil, ten sklízel". Tím, kdo sklízel, byly opět včely, vosy a sršáni. Nejen, že neumožnily vyhodnotit řádně dozrálé plody, ještě mně na cestu přidaly pěkné, bytelné žihadlo. Ale do budoucna jsem na tento stromek zvědavý. Doufám, že alespoň ten Jayhaven má zvonkovité květy.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.3.2016 17:00

Avalon Pride je orůda pocházející z USA, byla nalezena jako náhodný semenáč v roce 1981,květ je růžovitý(miskovitý).Odrůda má vysokou odolnost vůčí kadeřavosti.Dozrává koncem července až začátkem srpna(podle stanoviště).Plody jsou střední velikosti, při probírce velké, většinu plodů překrývá červené líčko.Dužina je světle žlutá, velmi dobré aromatické chuti, občas ulpívá na pecce.Avalon Pride je velmi dobře odolná mrazu a může se vysazovat i do okrajových oblastí.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.87 (?), 8.9.2016 19:02

Ako sa dari Avalon Pride v tomto roku? Prosim napiste.
U mna tento rok tych niekolko malo kvetov nedozilo. 

Teraz som si len vsimol na mladych listoch biely povlak/poprasok a skrutene listy - pravdepodobne mucnatka - je tato odroda citliva na mucnatku? na inych odrodach to nemam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.9.2016 21:58

Takže letos Avalon nepríde. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.1 (?), 23.11.2016 20:50

Máme jich dost a stále zasíláme a na i na jaře budeme zasílat. Zahradnictví Chovanec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 26.5.2017 21:06

Avalon Pride má zvonkovitý typ květů a nikoliv miskovitý, jak o tom psal Jirka (FM) a na mých fotkách není Avalon Pride. Nyní mám dvě nové, jednu na podnoži Adesoto a druhou na podnoži St. Julien. Obě ukázaly hned při letošní jarní výsadbě zvonkovitý typ květů. Když si tuto odrůdu mezi mnohými vybral i pan Chovanec (Lipnická švestka), tak snad musí být dobrá. Takový ohlas jako Lipnická švestka však zatím neměla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 27.5.2017 10:28

Moje AVALON PRIDE má taky zvonkovité květy (tedy měla),za "mystifikaci" se omlouvám, opsal jsem to z "Googlu"takže nejen člověk není neomylný (podobně jako u (ELEGANT LADY)blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika