Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zatiaľ, okrem p.Petra z P., všetci v tomto roku Sunhavenku chválime. Objektívne hodnotené, odroda nie je na vine. U broskýň je ale typické, že rovnaká odroda v rôznych lokalitách dáva rôzne chuťové výsledky. Spomínam na p.Milana Vrbu, ktorý ma učil rozpoznávať rastové vlny na mladých broskyniach a najmä správny rez a vylamovanie nežiadúcich zelených výhonov. Je to skvelý pomológ a množiteľ stromčekov, ktorý často publikoval články v slovenskom Záhradkári. Jeho srdcovým kultivarom je Burbank July Elberta. Vždy tvrdil, že chuťovo nemá konkurenciu. Kúpil som teda od neho jeden stromček vypestovaný v piesčitej pôde na rovine a zasadil do ílovitej pôdy v záhradke na svahu. Keď mi začala rodiť, bol som nemilo prekvapený. Horšie plody som predtým nejedol. Oproti Halehaven boli úplne bez chuti. Vzdialenosť medzi našimi lokalitami pestovania bola max.10 km. Chcem týmto iba opätovne poznamenať, že na chuť plodov majú výrazný vplyv aj podmienky, v ktorých broskyne pestujeme. Nie každej odrode musia zapasovať. O konkrétnej starostlivosti pestovateľa a jej vplyvu na veľkosť a kvalitu plodov už nehovorím.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika