Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Plody Harbritte 2013 u mne byly sice velké, ale méně sladké než v minulosti a až příliš šťavnaté, řekl bych dokonce vodnaté. Na vině bylo pravděpodobně velmi chladné jaro až do začátku léta (období květen - červen), kdy došlo k velkému zpoždění vývoje, odhaduji tak o 3 týdny. Pak se počasí prudce zlomilo do období s extrémně vysokými teplotami nad 30°C a v podstatě až závěrečná fáze dozrání už proběhla v relativním klidu. Pozitivně překvapila odrůda Cresthaven, ta byla samozřejmě chuťově vyspělejší a konzistence její dužiny hutnější, i když i ona se neubránila určité vodnatosti. Překvapila však tím, že u mne i přes ono výrazné zpoždění ve vývoji stihla na konci září až začátku října dozrát. V té době totiž už moc teplo nebylo, přes den tak 10, max. 15°C a v noci těsně nad nulou. Měl jsem o ni obavy. Jinak úroda broskví v loňském roce byla velmi bohatá, proto bylo potřebné provádět velmi silnou probírku. Další odrůdy, které mám na další zahradě na druhém konci republiky, Red Haven, Sunhaven, Harco a další, rovněž přinesly bohatou úrodu, kterou však sklízeli jiní konzumenti. Na fotkách je Harbritte a Cresthaven - stav na přelomu srpna a září.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika