Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám dobré zkušenosti s přesazováním vzrostlejších stromů a již jsem o tom zde psal. V podstatě se ten problém redukuje na to o kolik kořenů a zejména vlásečnic ten strom při přesazování přijde a proto se přiměřeně ubere na obrostu aby to bylo v rovnováze. Mne se třeba jabloň podařilo přesadit tak, že i kvetla a rodila tentýž rok. Postup pro jabloň do průměru kmenu do 10 cm.  Ve vegetačním klidu se vykope kolem kmenu hluboká drážka na poloměru kruhu nebo krychle na kterou si troufáte (část kolem kmene zůstane netknuta). Částečně seřízněte nebo pokrátite obrost ()bude o něco lehčí a stejně by se to na jaře odstranilo). Na jiném místě vykopete jámu pro přesazení. Počkáte do hlubokého zámrazu. Ta obkopaná krychle nebo válec zmrzne. Pomocí dlouhého bidla to "ulomíte" od podkladu a za pomoci někoho vytáhněte a přemístíte do té nové jámy a ponecháte do jara jen tak. Až na jaro zasypete hlínou a obnovíte - začistíte řezné rány a zavoskujete.  Není to činnost běžná takovéto přesazování ale máte radost nad vykonaným dílem. I švestku jsem tak "přetáhl" z plotu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika