Zničí dnešní počasí úrodu?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?)
4.5.2011 17:14

Ve skleníku nebo ve fóliovníku je stejná zima jako venku, pokud není vytápěný. Stačilo by tam zapálit několik kalíškových hřbitovních svíček, co vydrží hořet dlouho, nebo, pokud je možnost, tam dát elektrické topidlo na stupeň zámraz. A ovocným stromům se nic moc nestane. Nějaký ten košťál bude. Já mám sadbu paprik a rajčat zatím v pařeništi a na noc ho ještě přikrývám takovým tím brokátovým prošívaným nesmyslem, co se házel na peřiny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 148.167 (?), 4.5.2011 13:48

Tak mě přemrzla i rajčata ve skleníku. Nevíte zda se dají ještě zachránit a nebo je mám rovnou vyhodit? Mají pokroucené listy, ale jinak drží. Docela mě to štve, protože takové odrůdy si na tržišti asi nekoupím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 4.5.2011 13:52

Ookud jenom listy tak nevyhazovat, vzpamatují se. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.167 (?), 4.5.2011 13:59

Elen- diky to jsem ráda snad to nejak přežijou. Člověk se snaží už od února a pak přijde jedna noc a je to v háji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.147 (?), 5.5.2011 10:30

Tak zdravím všechny zahrádkáře, kteří netrpělivě čekají na konec těchto nočních mrazů, abychom mohli spočítat vše zachráněné a zničené ze zahrady. Zelenina pod foliemi se drží, ráno zcela ledové keře rybízů vypadaly odpoledne jako by nic včetně květů, pivoňky rozmrzly a držely se, ale dnes ráno opět zmrzlé a otočené dolů, tak nevím jestli to opakovaně vydrží. Určitě v háji jsou lilile, které nebyly přikryté a ty přikryté po druhé noci mrazů už taky nic moc (potřebovaly by asi vytápění) - je to úplně přemrzlé, narušená struktura a uvadlé (jak rozmrzlé z mrazáku). Ještě jedna taková noc a konec okrasné zahrady... Jabloně kvetou a květy nejsou černé, ze švestky nám opadaly květy, uvidíme... Prý se má pod stromy zatopit a kouř pak rozežene mráz, ale to už bych nedělala nic jiného než běhala po zahradě, přitom jsem do 17 hod. v práci - takže to nepůjde... Snad už se to počasí umoudří!          JP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.5.2011 13:52

Dle tohoto grafu by měla větší zima dojít v pátek ráno. Dá se tady zvolit předpověď i po hodinách, na dnešek to pro Břeclav sedělo.

Co se týče zahrady tak vypadá že zatím neutrpěla (i okurky s paprikou ve foliáku se jeví zdravě), malinkou révu jsem pozakrýval, Kiwi ještě nevykvetlo, meruňka má plody jiš delší dobu, ani na květech jahod nebo mladých listech révy není viditelné poškození. Zhruba metrový již kvetoucí muškát, který jsem zapoměl schovat, asi přežil bez úhony. Veškerá přísada skončila ve skleníku (+4,9°) nebo na schodišti do sklepa zakryta textilií. Držím všem palce ať se tomu našemu "zelenisku" už nic nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamilka - (3) - 163.164 (?), 4.5.2011 14:48

Ahoj všichni.

Jsem taky začátečník. Sypu si popel na hlavu a taky už nikdy nedám nic do země před 15.5. (jak píše kolega). Ale chci se zeptat. I sadbu, kterou jsem koupila a dala do skleníku, jelikož jsem si myslela, že je brzy a hlásili mrazíky, tak ta mi i ve skleníku pomrzla. Je to problém, jelikož později (po 15.5.) je pak problém sehnat sadby. Zmrzly mi papriky a rajčata. Stromy, které díky teplému dubnu kvetly, tak dokvetly. Zmrzly. Ale to člověk neovlivní. Tak jak se zachovat a co udělatse sadbou ve skleníku?

Děkuji za radu. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 4.5.2011 17:14

Ve skleníku nebo ve fóliovníku je stejná zima jako venku, pokud není vytápěný. Stačilo by tam zapálit několik kalíškových hřbitovních svíček, co vydrží hořet dlouho, nebo, pokud je možnost, tam dát elektrické topidlo na stupeň zámraz. A ovocným stromům se nic moc nestane. Nějaký ten košťál bude. Já mám sadbu paprik a rajčat zatím v pařeništi a na noc ho ještě přikrývám takovým tím brokátovým prošívaným nesmyslem, co se házel na peřiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 4.5.2011 17:31

Jak tady Mirek ukázal, je super počasí na www.yr.no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 6.5.2011 12:56
Předpověď pro BV na poslední tři dny jim teda vyšla na stopro!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 6.5.2011 13:46

Vypadalo to, že nás Pánbíček má rád až do dneška.Tlak dnes stoupl zcela na standard, už v noci teploty klesly k nule, vyjasnilo se nadobro, do dalšího rána se netěším. Zdravím Zlínsko, ať jim to alespoň tam vyjde! AB(UH)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika