Zima nekončí, přikrmujte ptactvo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 220.186 (?) 
3.4.2013 13:59

Někde jsem slyšela, že drcená a loupaná semena nežerou (preventivně už vrozeně od přírody) z toho důvodu, že by mohla být nažluklá.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
cechura - (42) - 39.219 (?), 3.4.2013 14:02

Ořechy jo.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 3.4.2013 14:08

Ano, ořechy loupané - ty by asi nerozlouskli. Týká se to zrní (třeba proso vrabci žerou a jáhly už ne) a třeba slunečnice.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 3.4.2013 14:04

Já jim dávám koupenou směs do krmítek a ty mršky vyberou jen slunečnici a zbytek nechají frown. Nejlepší by bylo vybrat ven do krmítka slunečnici a zbytek dát andulkám....ale kdo to bude přebírat to nevím laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.4.2013 14:41

Jo jo, nejdříve zmizne slunečnice ale postupně i další zobání, je to jen otázka jak častý je nový přísun. surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.158 (?), 3.4.2013 19:22

Každý den 2 housky 1 jablko vše na malé kostičKky a hrst slunečnice.Kosové si dávají jabka a housky, dlaskové a sýkorky slunečnici.Kosi se chovají majetnicky-nažerou se a nikoho nechtějí pustit perou se mezi sebou ale i s dlasky.Ti tam většinou udělají pořádek, kosy vyženou a pak se dostanou do krmítka i sýkorky a zvonci ,kteří vše sledují z okolních bříz.Krmítko je umístěné na parapetu u okna, když jetam pořádná mela, tlučou i do skla a náš Ferdík (andulka) pak řve jak pardál, neb se jich bojí.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10109) - 70.240 (?), 5.4.2013 16:00

Pokud létají přímo na parapet za okno, tak to musí být parádní pozorování. Možná, že to časem taky zkusím. Jinak na samotné ovesné vločky žádné větší nálety nejsou. Už i párek "čížečků" lesních to vzdal. Dnes jsem tam poprvé viděl malou baculatou červenku, ale dlouho se nezdržela.. Jak to vypadá, tak kosi se chovají všude stejně, myslím to majetnické chování, jak píšete. Dokoupím ještě slunečnici, alespoň na pár dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.2 (?), 5.4.2013 16:48

Kosi jsou zjara v době toku nukleární torpéda zmítaná hormony. Řvou jako pominutí, rvou se v keřích a nalétají i na člověka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 3.4.2013 21:52

Mirku, už jsem se na ně vyprdla... v krmítku je nastláno zobáním, mimo slunečnici tedy, a když sezobou tu tak si zaletí na sluničnici jinam a na moje krmítko prdí... potvůrky vybíravé laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika