Vliv postřiku proti mandelince (MOSPILAN) na ostatní zeleninu



host - 146.53 (?) 
12.6.2022 19:16, zobrazeno: 376x

Zdravím.

Letos jsem zahájil boj proti mandelince mospilanem, od té doby sbírám ručně, pokud se to vymkne kontrole, chystám se na ještě jedno kolo postřiku, a to sppintorem. Máme pole, kam jsme na podzim zaorali kompost z naší zahrady, tzn. že místy nám vylezla neplánovaně i jiná zelenina. Konkrétně v bramborách nám rostou sem-tam dýně a cukety. Zatím jsem tam ty rostlinky nechal, zajímal by mě ale účinek mospilanu na tyto rostliny, na které ten postřik vlastně není vůbec určený. Tím, že pošplíchám brambory, dostane se postřik i na ty cukety a dýně. Máte s tím někdo zkušenosti? Vykopali byste to radši pryč? Nebo tomu ten mospilan neublíží?

Díky za cenné rady :)

Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.237 (?), 12.6.2022 23:15

Mospilan je určený na savý hmyz (klidně i na dýních). Ochranné lhůty jsou uvedeny v návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika