Sklizeň ranných brambor



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?)
24.7.2014 23:41

Po ranných bramborách v mé poloze sadím čínské zelí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.7.2014 11:49

Žáden odpor k rytí nikde nevidím, a předražené brambory budu sázet, a pěstovat i do budoucna.Vždyť jsou kvalitní,vypěstované na hnoji.Já mám taky rád rytí... ryju rád, a do všeho, jen na jaře je toho všeho trochu moc.Pořádně nestíhám ani jarní řez, sadbu stromků, roubování.Proto si tuto libůstku odpustím, a v případě že můj mlok John major odmítá posluhovat, si raději najmu cizí motorovou sílu, která mi za 350Kč podmítne, upraví půdu na jemno, a nařádkujesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.7.2014 13:34

Myslíte sázet ranné nyní?Dva krát po sobě nemůžu sázet ranné brambory, jsou chuťově méně kvalitní, vodnaté,než ty poloranné, polopozdní.Ani nemám sadbu.Ty polopozdní, pozdní na zimní uskladnění, které budou za tři týdny jsou chuťově nejlepší.

Papriky už hodnou dobu sklízím,rajčata právě začala,okurky budou později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 23.7.2014 15:06

... jenže pozdní a polopozdní se dají sázet pouze do 15. května, aby spolehlivě ukončily vegetační období před dobou podzimních plískanic a období vhhodném pro sklizeň hlíz na uskladnění. To že je budete spotřebovávat až po VR odrůdách sázených nyní je věc druhá - nyní sázené brambory budou vždy určeny k rychlé spotřebě jako "nové brambory".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.7.2014 11:39

U druhé sadby za sebou hledám odrůdy s kratší veg.dobou, a není podmínkou, aby spolehlivě ukončily vegetační období-v případě horšího počasí beru to co je, a jak to je-i kdyby byly brambory menší a méně.Pozdní a polopozdní se dají sázet po 15.květnu i v červenci, tzn.po vykopání ranné sadby, a doba předpokládané sklizně-konec řijna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.126 (?), 23.7.2014 10:56

Impala je chutna ted, pristi rok v kvetnu to nebude nic moc, pokud vubec bude k jidlu. Polopozdni sadbove brambory se sehnat daji,  letos jsem koupil Jelly (polopozdní až pozdní). Aby brambory vydrzely na zahone ci poli do zari, tak se to asi v dnesni dobe bez postriku proti plisni neobejde. J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 23.7.2014 13:20

souhlas pane J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 24.7.2014 23:41

Po ranných bramborách v mé poloze sadím čínské zelí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika