Prodej sadby brambor



host - 69.62 (?)
22.10.2013 10:19

Dobrý, den dají se u nás vůbec sehnat sadbové kašovité brambory typu C? Sháním je už několik let a nemohu je nikde sehnat ani na internetu. U nás je nemá žádná šlechtitelská stanice, jenom typ A a B. Jsou to jediné brambory z kterých je nelepší kaše. Poradí někdo? Nebo tento druh u nás vymizel tedy vymřel a jde pořídit jenom v zahraničí? Děkuji za radu a případné nasměrování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 25.2 (?), 1.3.2014 22:42

Každý máme jinou chuť a skladovací podmínky. Já mám výbornou zkušenost s odrůdou Jelly, v pohodě mi vydrží do dubna(pokud se dříve nesní), proti plísni je též odolná(jako většina moderních odrůd). Pokud je skladujete v zeleninových bednách tak pokud možno ve dvou vrstvách a nedávat papír na dno.dO 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.174 (?), 3.3.2014 16:40

Pro pana Vysloužila. Dlouhodobě mám vyzkoušené DALI. Chutné, dobrá úroda, odolnost proti chorobám, dlouhodobé skladování, hlízy při skladování netmavnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.254 (?), 14.3.2012 10:16

ještě chci ale dodat, že firma Krtkův ráj  se zabývá především prodejem zahrádkářské techniky, brambory má od nejmenovaného dodavatele a za poškozené brambory zřejmě zašle náhradou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 1.3.2014 22:30

Ale těm bramborám na fotkách nic není!!! Nijak neovlivní vzcházení a výnos sadby. Zahrádkáři neblbněte, a nehledejte problém kde není!  Je faktem, že skladování nebo nakličování sadby při sedmnácti stupních je moc. Příčina u obou odrůd je nejspíše vysychání hlíz. Ale vzhledem k tomu, že podstatné jsou klíče a nikoli vzhled brambor vše u takto vypadajících brambor je v pořádku. Jelly je suprová chutná brambora a Impala jakbysmet. Takže pokud necháváte brambory rašit nebo krátkodobě skladovat před výsadbou je lépe teplota kolem deseti stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 2.3.2014 21:49

Samozřejmě teplota skladování je vysoká, ovšem brambory na snímcích(obě odrůdy) mají ložiska plísně a hniloby, jak z učebnice a nezpůsobila je ani vysoká teplota... Rozhodně - vlastní zkušenost- nesadit. Suchou hnilobu vykrojit a zbytek uvařit slepicím.Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.150 (?), 28.3.2012 22:05

Pozor na podvodné firmy.Firma Drago-- čti Draho-- pošle sadbové brambory. Bohužel ty se do doby sázení "roztečou".Reklamace, ano, vraťte nám celou zásilku, my Vám dáme "nové brambory". Nic nezbude než vyrazit na skládku odpadu... nebo nedat příště těmto firmám šanci..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bušmen - (6) - 110.14 (?), 17.8.2012 19:44

Dnes jsem sklidil brambory odrůdu Dali od firmi Drago a jsem spokojen z 10kg mám zhruba 140kg krásných bramboryes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.162 (?), 23.9.2012 12:10

Se sadbou od prodejny Drago jsem byl velice spokojen, brambory byli s certifikátem a nepoškozené. Jednalo se o odrůdu Red Anna a z 25 kg sadby se urodilo neuvěřitelné množství konzumních brambor přes 400 kg a z 25 kg sadby nevzešel pouze jeden trs jinak všechny měli nad 7 výhonů. Takže sadbu prodávají opravdu kvalitní.

S pozdravem Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 22.10.2013 10:19

Dobrý, den dají se u nás vůbec sehnat sadbové kašovité brambory typu C? Sháním je už několik let a nemohu je nikde sehnat ani na internetu. U nás je nemá žádná šlechtitelská stanice, jenom typ A a B. Jsou to jediné brambory z kterých je nelepší kaše. Poradí někdo? Nebo tento druh u nás vymizel tedy vymřel a jde pořídit jenom v zahraničí? Děkuji za radu a případné nasměrování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.10.2013 10:50

nevím, já pro tento typ užití pěstuji odrůdu Satina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika