Mandelinka



host - 153.50 (?)
3.6.2019 23:05

Čím letos stříkáte proti mandelince a s jakým úspěchem?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 120.64 (?), 31.5.2019 11:29

Letos se opakuje stejná mandelinčí invaze, jako před rokem. Na rozdíl od loňského roku zhruba se třítýdenním zpožděním, díky chladnému a deštivému počasí, zato ale s nezmenšenou intensitou. Když se prstem odloubnete půdu od rašícího stonku, najdete tam nejméně jednoho brouka. S postřikem nebudu otálet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.21 (?), 31.5.2019 11:54

já zkusím reagovat. V tuto poměrně brzkou dobu jsem zažil mandelinkovou invazi za posledních 10let dvakrát. Bylo to pokaždé, když jsem na záhony zarýpal na jaře uleželý hnůj z předchozích let. Ověřoval jsem si výskyt mandelinky u sousedů a nikdo s ní problém tak brzy neměl. Na základě tohoto zjištění mi připadlo jako rozumné vysvětlení, že mohla mandelinka přezimovat v hnoji a s ním jsem si ji zavlekl do zahrady. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 31.5.2019 12:35

Nevím jak to s tou mandelinkou vlastně je. Mokrý hnůj nepoužívám, jedině ten granulovaný.  Na podzim zarývám zelenou hořčici. Při podzimním rytí ani při jarním sázení brambor jsem v půdě nikdy brouka mandelinky neviděl. Takže jsem stále přesvědčen, že brouci přilétají z jihu, kde je dříve teplo. Mám ale u brambořiště kompostovou hromadu, převážně z nakupené posečené trávy a všech možných rostlinných zbytků ze zahrady. Takže jedině zde by brouci mohli přezimovat. V kompostu ale dominují žížaly a rozkladné procesy, pochybuji že by zde mohli brouci přezimovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.63 (?), 19.6.2018 9:05

Spintor dokaze urobit klud v poraste na 2 tyzdne. U mna ucinnejsi ako Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 3.6.2019 23:05

Čím letos stříkáte proti mandelince a s jakým úspěchem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 4.6.2019 8:38

Ještě jsem nestříkal, čekám na líhnutí, ale dělal jsem pokus: Mospilan funguje, Decis vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika