Mandelinka



host - 144.84 (?)
18.6.2016 12:26
Dobrý den. A co výklus z kopŕiv? Dnes zkusím postříkat brambory proti mandelince čajem (jedno až dvoudenní výluk z kopřiv). Pro zlepšení stavu pletiv rostlin, tam přidávám i přesličku. Uvidíme, jestli to pomůže - kdyžtak z toho bude aspoň dobré listové hnojivo. Postříkám tím i rybíz a Angrešt´ proti mšicím. Máte s tímto také nějakou zkušenost? Martin
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 9.240 (?), 5.7.2015 11:30

actara sa mne osvedcila asi ako najucinnejsi systemovy insekticid. Mne vyriesila problem s kruspanom, cinskou husenicou, co decimuje tento ker. Okolo 50 m husteho kra nie je mozne udrzat postrekom co ucinkuje len povrchovo. Je vyborna aj vo forme zalievky na izbove alebo v zime prezimujuce rastliny niekde v garazi, co su nachylne na rozne skodce.

Zakazali Actaru preto, ze skodi vcelam. Preto som striekal zemiaky davno pred kvitnutim a zastavil prvy napor mandelinky. Teraz uz to nechavam na prirodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.159 (?), 18.6.2016 10:28

Zdravim, potreboval bych poradit, pouzil jsem Mospilan 20 SP, ale ucinkuje tak na 50 %, polovina mandelinky zere dal jak kdyby se nechumelilo. Davka byla 3x vetsi nez doporucuje vyrobce pro mandelinku a nic, Kdyz jsem minuly rok pouzil jedenkrat CALYPSO, tak nebylo po broukovi ani pamatky... Jaky postrik pouzit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.84 (?), 18.6.2016 12:26
Dobrý den. A co výklus z kopŕiv? Dnes zkusím postříkat brambory proti mandelince čajem (jedno až dvoudenní výluk z kopřiv). Pro zlepšení stavu pletiv rostlin, tam přidávám i přesličku. Uvidíme, jestli to pomůže - kdyžtak z toho bude aspoň dobré listové hnojivo. Postříkám tím i rybíz a Angrešt´ proti mšicím. Máte s tímto také nějakou zkušenost? Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.84 (?), 23.6.2016 7:30
Ahoj, tak jsem to postříkal výluhem z kopřiv a výsledek je následujíci: - mandelinky si vesele pokračují v činnosti - mšice ze stromů a drobného ovoce jsou pryč, což považuji za úspěch - celkový stav postříkaného ovoce a zeleniny se zlepšil Závěrem, proti mšicím a jako listové hnojivo je tento postřik vhodný, na mandelinku však neúčinný. Tedy dnes do brambor znovu a s mospilanem a přidám tam ještě i kuprikol proti plísním. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.84 (?), 27.6.2016 22:32
Ahoj, Chtěl jsem zlikvidovat mandelinku bez chemie - a mít "bio" brambory. Koupil jsem NeamAzal, ale bez úspěchu - mandelinky se i po dvou dnech krmí dál. Co vy na to? Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 143.108 (?), 28.6.2016 0:02

Veškeré slavné BIO je tahání peněz. Mandelinky mají biobrambory. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 28.6.2016 6:24

V dnešní době má každá celá Britawink kuchařku plnou receptů. Zkuste taky vymyslet nějaký, do kterého zakomponujete Vaše bio mandelinky! Nakukejte světu, že jde o prastarou indiánskou pochoutku v novém, českém kabátku-smažené na kukuřičném oleji v těstíčku, v druhém dílu bezcheeky. Uvidíte, že budete ještě obrážet okolní polelán, abyste uspokojil chuťové pohárky strávníků, chtivých novineklaugh. B.a.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.27 (?), 7.5.2018 21:00

Tak letos už začaly brambory rašit snad rovnou s mandelinkama - výhon sotva pár centi a už je na něm několik listú s vajíčky a broučínkové si hoví hnedle vedle (při večerní kontrole) Zřejmě to bez chemie od samého začátku nebude snadný souboj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.45 (?), 25.5.2018 8:36

Můžu připojit také svou letošní zkušenost, že mandelinky je hned koncem dubna spousta a nepamatuji to. Je to snad tím počasím, kdy je sucho a velké teplo což v tuto dobu nebývá obvyklé.Na cca 200m2 denně sezbírám kolem 50 brouků.Pomačkání vajíček jsem provedl už několikrát, ale je to pracné.Také nerad používám chemii, ale když by se ty mrchy přemnožily, tak Calypso mám odzkoušené jako velmi účinné. Většinou stačí jeden postrřik.Zatím jsem nestříkal, tak uvidím co se vylíhne a jestli zvládnu mechanicky likvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.3 (?), 25.5.2018 9:14

Potvrzuji, v okolí je mandelinky plno - letos podezřele brzy. Moje zkušenost je že zhruba na 200 m2 se mi vyplatí v jedné ruce podélnou misku nést tak, aby byla pod natí a rukou prudkým pohybem sklepávám z druhé strany vše co je na nati - dospělce i ty malé žrouty. Nabyl jsem takové zručnosti, že prakticky jen vyjímečně mi něco spadne mimo misku i do misky padá i to co je pod listem a co nevidím. Jde to vcelku rychle - někdy je to jen taková náročnější procházka.   Po skončení za půl hodiny to proběhnu znovu a třeba ještě jednou pro jistotu ty co znovu vylezou. Pak je třeba 3-4dny pohov. uvažuji, že bych si slepil zručnější nádobu pro obě strany řádku, ale zatím jsem se k tomu nedostal).

Chemie se neodříkám, ale naposledy jsem stříkal před 3 roky. Tímhle setřepáváním určitě neodstraním všechny, ale na nati není žádné závažné poškození, které by vadilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika