Kroucení listů brambor



host - 120.64 (?)
13.6.2020 14:14

Vloni jsem měl to samé na dvou rostlinách brambor, na okraji vělšího záhonu. Podezíral jsem souseda, že použil na své zahradě Roundup a na ty moje rostliny dopadl jeho postřik. Soused to popřel, živočišného škůdce jsem nezjistil a případnou virózu jsem nedokázal určit. Později se však ty dvě rostliny jako zázrakem vzpamatovaly a začaly růst normálně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 86.85 (?), 13.6.2020 10:02, zobrazeno: 3621x

Prosím poraďte mi proč máme pokroucené listy brambor


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 13.6.2020 11:27

S největší pravděpodobností jsou poškozeny herbicidem - rezidua mohla být v kompostu nebo hnoji. A nebo je poškození způsobeno úletem herbicidu při ošetřování trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 25.216 (?), 13.6.2020 14:11
Herbicid proti dvouděložným plevelů do trávníku nebo obilí. Kontaminovaný kompost z ošetřené trávy, sláma, hnůj...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.64 (?), 13.6.2020 14:14

Vloni jsem měl to samé na dvou rostlinách brambor, na okraji vělšího záhonu. Podezíral jsem souseda, že použil na své zahradě Roundup a na ty moje rostliny dopadl jeho postřik. Soused to popřel, živočišného škůdce jsem nezjistil a případnou virózu jsem nedokázal určit. Později se však ty dvě rostliny jako zázrakem vzpamatovaly a začaly růst normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 22.6.2020 9:57

V letošním roce jsem měl stejné potíže, při rašení mě brambory namrzly a pak se hodně dlouho třepaly s podobnými příznaky na cca 30% kopců, navíc byla i velká nevyvyrovnanost porostu, napadlo mě i virové onemocnění, byť sadbu beru certifikovanou od zatím bezproblémového dodavatele. Pravdou je, že jsem pod každý kopec dal hrst kupovaných drcených slepičáků - tam by stopy herbicidu mohly být, na druhou stranu herbicidy se do brambor běžně používají. U mě jde o v minulých letech bezproblémovou odrůdu Princess. Teď po deštích se porost zapojil a popsané příznaky podle všeho zmizely, tak snad nějaká sklizeň bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika