Kroucení listů brambor



host - 243.114 (?)
13.6.2020 11:27

S největší pravděpodobností jsou poškozeny herbicidem - rezidua mohla být v kompostu nebo hnoji. A nebo je poškození způsobeno úletem herbicidu při ošetřování trávníku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 86.85 (?), 13.6.2020 10:02, zobrazeno: 3632x

Prosím poraďte mi proč máme pokroucené listy brambor


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 13.6.2020 11:27

S největší pravděpodobností jsou poškozeny herbicidem - rezidua mohla být v kompostu nebo hnoji. A nebo je poškození způsobeno úletem herbicidu při ošetřování trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 13.6.2020 14:11
Herbicid proti dvouděložným plevelů do trávníku nebo obilí. Kontaminovaný kompost z ošetřené trávy, sláma, hnůj...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.64 (?), 13.6.2020 14:14

Vloni jsem měl to samé na dvou rostlinách brambor, na okraji vělšího záhonu. Podezíral jsem souseda, že použil na své zahradě Roundup a na ty moje rostliny dopadl jeho postřik. Soused to popřel, živočišného škůdce jsem nezjistil a případnou virózu jsem nedokázal určit. Později se však ty dvě rostliny jako zázrakem vzpamatovaly a začaly růst normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 22.6.2020 9:57

V letošním roce jsem měl stejné potíže, při rašení mě brambory namrzly a pak se hodně dlouho třepaly s podobnými příznaky na cca 30% kopců, navíc byla i velká nevyvyrovnanost porostu, napadlo mě i virové onemocnění, byť sadbu beru certifikovanou od zatím bezproblémového dodavatele. Pravdou je, že jsem pod každý kopec dal hrst kupovaných drcených slepičáků - tam by stopy herbicidu mohly být, na druhou stranu herbicidy se do brambor běžně používají. U mě jde o v minulých letech bezproblémovou odrůdu Princess. Teď po deštích se porost zapojil a popsané příznaky podle všeho zmizely, tak snad nějaká sklizeň bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika