Kdy začít kopat brambory



host - 72.21 (?) 
28.6.2011 6:26, zobrazeno: 18792x

Chtěla jsem se zeptat, kdy lze začít sklízet brambory? Pamatuji si, že jsem někde četla, že po odkvětu lze začít sklízet brambory. Do té doby, snad, že jsou i jedovaté. Kolegyně v práci se však diví, že to ještě neslyšela a sklízí už teď když jí brambory kvetou, podhrabáním větší hlízy. Jak to tedy je?? Děkuji za odpověď.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 28.6.2011 7:20
Taky kopu a už odkvetly - a žiji ;) solanin kdyby nahodou tam byl tak se varem ničí ;) jinak letos je hezká úroda ranejch a snad bude i tech na uskladnění..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 19.7.2011 15:44

Nevím, jestli se solanin ničí varem?! Ale Ing Janča, CSc. ve svých knihách (Alternativní medicíny,...)doporučuje buď vařit brambory s dostatkem kmínu nebo popíjet kmínový odvar. Staré brambory právě pro větší obsah solaninu a menší množství vitamínů nedoporučuje. Taktéž ne osobám trpícím artritídou. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.9 (?), 19.7.2011 21:23
Nejvíc jedovaté jsou ty zelené, solanin v malém množství po správném uvaření tolik neškodí. Staré brambory je lepší důkladně oloupat a ne jen škrábat. Já je v podstatě jen loupu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.184 (?), 21.7.2011 22:15
Nejde o to je uvařit, ale musí se povařit s kmínem, ten působí jako protijed!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika