Hořké brambory



Jenda_ - (30) - 214.22 (?)
17.7.2015 11:45

Dobrý den. Asi před měsícem jsme koupili u silnice krásné červené brambory a udělali bramboráky. Taky byli hořké, ale nikdo neměl žaludeční problémy. Nebyly vůbec zelené, nebo tmavé od slunka. Stalo se nám to poprvé, tak nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 57.253 (?), 17.7.2015 0:56, zobrazeno: 23015x

Dobrý den,

2x za rok u nás jezdí pán a prodává brambory. Před 10 dny jsem koupila pytel, krásných zlutých velkých brambor, žádné zelené ani naklíčené. Hned jsem nám je uvařila a protože jsem milovnice brambor, obřas ochutnám i syrovou. Tato byla ale velice hořka. Muž říkal, že jsou krásné a ať je uvařím, možná je to tím, že jsem dobrala ATB a mám divnou chuť. Dcerka chtěla kaši a ta byla naprosto konzistencí a barvou perfektní. Vadu na kráse to mělo... já to prostě cítila a můj muž a dcerka ne. Za dva dny jsem děla bramborové placky, to už můj muž byl pryč a já to cítila i tam. Bylo mě to líto, ale pytel za 500,- půjde do popelnice. Za 8 hodin v 8večer, jsem myslela že umřu.Nebudu popisovat, prostě otrava solaninem.Dnes jsem koupila brambory v obchod po týdnu bez brambor. Brambora nasládlá, ale já to lehonce cítila i tam. Závěr 8 hodin od jídla a ležím tu na podlaze a je mi neskutečně zle. Bohužel já nikdy o tom neslyšela, až do doby, kdy jsem seděla na wc..., motala se mi hlava, neskutečná hořkost v puse, která nejde ničím zajíst, únava atd. a já hledala co znamená hořká brambora. Prosím o radu co stím, to už nikdy nebudu moci jíst brambory??? Super, pána bych někam nakopala... Mám kamarádku, která v přední Pražské restouraci jedla rybu a skončila v nemocnici... po 6 měsících si na dovolené dala čerstvou rybu a jela znovu. Přitom do té doby byla milovnicí ryb. To si to dělo asi zakoduje ten jed a pamatuje, ale já to tak nechci... co s tím... má to někdo také? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jenda_ - (30) - 214.22 (?), 17.7.2015 11:45

Dobrý den. Asi před měsícem jsme koupili u silnice krásné červené brambory a udělali bramboráky. Taky byli hořké, ale nikdo neměl žaludeční problémy. Nebyly vůbec zelené, nebo tmavé od slunka. Stalo se nám to poprvé, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.96 (?), 17.7.2015 14:06

Napadla mne alergie na brambory, ale v tom případě by snad neměly vadit po řádném povaření (v plackách, bramboráku ap. vadí).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 18.7.2015 0:33

Alergie nastupuje rychleji, než po 8 hodinách. U otrav solaninem dochází k poškození tenkého střeva.

Paní nepíše proč měla ATB, tam může být nějaká kolize a zřejmě bude muset vyřadit rajčata a baklažány na hodně dlouhou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.130 (?), 18.7.2015 6:40

Možná, že by bylo dobré se zeptat prodejce čím hnojil, stříkal a v jakém množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.253 (?), 20.7.2015 18:35

Dobrý den,

Atb beru na boreliozu. (3 měsíce v kuse). Vůbec nevím co s tím. Na pána kontakt nemám. Každopádně jezdí 2x do roka. 

Nejhorší je, že mně to rozhodilo žaludek tak, že dnes jsem si dala lososa s těstoviny a od 13 do 18 jsem zvracela a jen ležela. Mám pocot, že ty brambory rozhodili brutálně žalůdek. Převčírem jsem dělala Boloňské špagety, pak zas plněnou tortillu, tam byl česnek a cibule a nic. Nerozumím tomu. Mám hlad a když vydím jidlo, hned to přejde, ale jsem pernamentně hladová :-D. 

Můj muž nemá problém a dcerka 3 roky ho neměla také, ale je fakt, že kaši co byla minule nechtěla a ta byla už dobrá, pytel od pána jsem dala k popelnici. No a dnes testovinky a lozosa také podloubala a nechtěla to. Přitom to jí, tak myslím, že jí to muselo také něco lehce udělat. 

K doktoru zatím nepůjdu, myslím, že to byla lehká otrava a tak to bude trvat, než se žaludek opravdu asi srovná. 

Co jsem tedy nevěděla, že když bych byla těhotná ublíží to i tak plodu a poškodí ho (solanin). Tím že si miminko přejeme, mám veliký strach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.228 (?), 20.7.2015 18:56

A nenapadlo vás dát brambory někam na rozbor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.253 (?), 20.7.2015 19:11

Vůbec nevím kam... přemýšlela jsem nad tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.228 (?), 21.7.2015 9:31

Asi bych se v první instanci obrátila na státní potravinářskou inspekci, předpokládám, že by vám minimálně poradili, kam s tím nebo co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.253 (?), 21.7.2015 17:08

To máte asi pravdu, ale nemám ani paragon ani jméno toho pána. No a slavné brambory už dávno nemám. Každopádně se budu modlit, aby to byl jen rozhozený žaludek a časem se to srovnalo. Byla to má hloupost, brambory měl v tranzitu v pytlích a venku 30 stupňů. Někde jsem se dočetla, že se to může stát špatným skladováním. 

Člověk se prostě učí za pochodu života :-). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika