Choroba zemiakov (brambor)



zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?)
3.6.2014 11:31

Možná by stálo za to zeptat se souseda jestli sám "neošetřoval" nebo jestli nedával hnůj z pochybného zdroje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 3.6.2014 12:09

STOMP má problémy vzít větší plevele, podle mého názoru by takhle brambory nedokázal poškodit. Snad jedině sulfonylmočoviny by mohly při splachu způsobit poškození, ale nikdy jsem se tím nesetkal, zatímco z vlastní zkušenosti vím, že vánek dokáže zanést výpary herbicidu i několik metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.208 (?), 17.3.2016 9:43

to samé jsme loni měli na našich bramborech, pole využívalo rok předtím družstvo a na jaře se na našem poli tolčili s potřikem na řepku olejku, tam kde se traktor otáčel bylo rozpětí průměr 10m +- kde byli brambory totožné s obrázkem výše. Tam kde jsme na zbytku pole zasely luční trávní směs, jako krmivo pro koně, nic nevzešlo a ani po opakování, takže i tam kde to jen navál vítr bylo hotovo.. takže čekáme co bude letos. Z jiného družstva mi potvrdil agronom, že je to z herbicidů a že na to dá krk, takže taky po všech možných otázkách mám jasno a hrozím se až začnou opět s postřiky, taktéž hraničíme s družtevním polem a občas se najde imbecilní řidič bezmozek, který nepřemýšlí nad důsledky své odbyté práce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 3.6.2014 11:31

Možná by stálo za to zeptat se souseda jestli sám "neošetřoval" nebo jestli nedával hnůj z pochybného zdroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 3.6.2014 12:10

Stomp spíš ne. Na Slovensku je schválený i do brambor a působí jen při klíčení. Spíš herbicid typu stimulátoru růstu do obilovin. Působí nejen listy, ale i kořeny (jako poškození rajčat "neznámého původu", které se zde diskutuje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.190 (?), 3.6.2014 17:44

Opravdu to bude důsledek použití herboše do pšenice. Po jarním postřiku, jsem měl takto naondulované vysazené sazenice dubů. Již nejsou, uschly. Potíž je v tom, že jsem nezachytil chemika při činnosti, takže neznám potřebné údaje, t.j. doba postřiku, směr a sílu větru a složení postřikové kapaliny. V takových případech se musí konat ihned, jakékoliv zpoždění degraduje výsledky šetření. Policii k tomu nedostanete, protože na tuto činnost nemá vybavení a vyškolené pracovníky, hygiena nepřijede, protože je pátek odpoledne, nebo veekend s rostlinolékařskou správou totéž. Nejhorší je, že z chemika nedostanete žádné infomace a případné poškození se projeví až po několika dnech, když už nelze zjistit čím bylo stříkáno. Pěkná fotografie chemického šlendriánu, byla ve zrušeném tématu Čím orat, tam se táhl mrak postřikové mlhy desítky metrů mimo postřikovač do strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 3.6.2014 21:28

Loni mi zemědělci stříkli krajní řádek brambor a vypadalo to přesně jako na fotografii. Časem se stav brambor zlepší, ale výnos bude menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.9 (?), 2.7.2014 16:20

Taky jsem včera objevil včera divnou podobu brambor. Herbicid to není, v době postříků ještě neměly nať (byly v zemi). 

Keřík je normální, zelený, ale má pokroucené, stočené listy, jakoby trochu postavené nahoru. Změna barvy není, mšice a pod vidět nejsou

Nemůžou to být nějací roztoči? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.208 (?), 17.3.2016 9:46

nevadí, že byli v zemi, herbicid působí dlouhodobě, takže si na bramboru počká

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika