Brambory v seně



host - 59.47 (?)
17.6.2014 19:26

Taky přidám svoji zkušenost.Začátkem května posekaná tráva asi 1m vysoká traktorem.Asi 2 týdny ležela na louce a sesychala, parkrát i zapršelo.Jak proschla (již to bylo mokré seno) část jsem shrabal a nanosil na velkou hromadu. Za 14dní jsem tuto hmotu rozdělil do 5ti řádků asi 80cm šíře a 50cm vysokých.Jak jsem již zmíněnou hromadu rozebíral, pěkně se z ní kouřilo a sálalo teplo. Řádky jsem trochu sešlapal a po 35-40cm ručně zavrtal jednotlivé brambory.Dlouho se nic nedělo, tak jsem je několikrát prolil vodou.V průběhu léta sem tam začala vykukovat zalená nať a první brambory se draly ven.Koncem léta měla nať již přes metr a stonky silné jak palec.Sklízel jsem je s příchodem prvních mrazíků a velikostí a množstvím jsem byl přímo ohromen.Tato posekaná tráva mě dala ještě jednu bezpracnou úrodu brambor další rok, i když už tak velké nebyly.Další rok firma přibrala pracovníka jen na sečení trávy a ten jakmile dosáhne délky kolem 15cm ji nemilosrdně umlátí strunovkou. Ještě musim dodat, že brambory byly pěkné hladké kamením ani hrudami nedeformované jak dětská prdýlka. Laďa   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 21.5.2014 21:25

Tak jsem nahlížela pod seno, a natě zatím nikde... brambory jsou naklíčené, ale nevím nevím, jestli z toho něco bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 142.96 (?), 21.5.2014 22:14

Mně seno slehlo snad na 10 cm vrstvu, už dosypávám čerstvě posekanou trávou:-) Pod seno jsem zatím nenahlížel, ale natě se mi taky ještě neobjevili, věřím, že se ale objeví.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 16.6.2014 14:04

tak mě se konečně objevilo pár natí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 30.6.2014 22:19

Sice později, ale už se mi objevily krásné silné natě. Brambory nebyly předklíčené, proto to zpoždění.

M.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 10.2.2015 13:41

Seno se vám při tomto pěstování bude VŽDY slehávat, pěstování na zahrádce v eseně má tu výhodu, že máte kam ukládat posekanou trávu. Je dobré před prvním přikrytím, sadbu opatrně zasypat substrátem nebo kompostem. A potom už jen posekanou trávou. Výnos plně odpovídá zahrádkářskému pěstování. PS - nebojte se pruběžně rostliny zasypávat až do doby květu. Přihrnováním nebo přisypáváním na rostliny zvyšujete výnos. Je to stejný princip jako na běžné farmě u sedláka. Ten též brambory obvorává aby měl urodu.  Je pravdou, že s napadením hlíz slimáky zkušenost nemám, mě je napadají myši. Slimáci utočí na zelené stonky a listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.152 (?), 10.2.2015 14:23

Na myši a hlodavce pomerne dobre účinkuje cesnak, nahusto vysadený v tesnej blízkosti, ktorý im očividne vadí. Niektorí tvrdia, že mali úspech i s granulami alebo práškami, ktoré sa používajú pre psov a mačky, aby nechodili, kam nemajú. Na slimákov sa zasa používajú nádobky s pivom, zapustené tesne nad úroveň terénu, aby sa mohli napiť (spadnú dnu). Má to ale háčik, že najlacnejšie pivo z hypermarketu im nechutí a nekvalitné "syntetické" pivá, uvarené bez chmelu a sladu tiež moc nie... Nám sa ale osvedčila súvislá plechová ohrádka v tvare jedničky (1) okolo celého záhonu, ktorej šikmá časť smeruje von od záhona, teda smerom k priliezajúcim slimákom. Tie cez ten ohnutý previs preliezť nedokážu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 6.5.2014 21:50
Dobrý večer. Už jsem zde na jiném vláknu psal o bramborách pěstovaných v trávě. Přikládám fotku jak má být připraven záhon trávy než se do něj sází brambory. Listí přijde namíchat do trávy. Letos napadlo jenom 30 cm sněhu a hned rozstál. Měl jsem čas navozit listí, které obohatí substrát pro brambory. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 6.5.2014 22:16

Dobrý večer, myslíte si tedy pane Zdeňku, že to naše čerstvé čisté seno bude k ničemu??, Protože už na první pohled to vaše seno vypadá rozhodně jinak než to moje :) v nejhorším případě když se nic neurodí tak si tam na podzim nahrabu i listí a příští rok na jaře začnu znova :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 7.5.2014 17:29
Dobrý večer. Abych řek pravdu s čistým senem nemám zkušenosti. Kdyby jste měla kompost tak bych dal pod každou bramboru a potom seno. Seno navlhne a nastane rozkladný proces, který využijí brambory. Vyzkoušejte. Když vám to nepůjde nechte na příští rok, přidávejte letošní kosenou trávu a úspěch je jistý. Zdeněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.47 (?), 17.6.2014 19:26

Taky přidám svoji zkušenost.Začátkem května posekaná tráva asi 1m vysoká traktorem.Asi 2 týdny ležela na louce a sesychala, parkrát i zapršelo.Jak proschla (již to bylo mokré seno) část jsem shrabal a nanosil na velkou hromadu. Za 14dní jsem tuto hmotu rozdělil do 5ti řádků asi 80cm šíře a 50cm vysokých.Jak jsem již zmíněnou hromadu rozebíral, pěkně se z ní kouřilo a sálalo teplo. Řádky jsem trochu sešlapal a po 35-40cm ručně zavrtal jednotlivé brambory.Dlouho se nic nedělo, tak jsem je několikrát prolil vodou.V průběhu léta sem tam začala vykukovat zalená nať a první brambory se draly ven.Koncem léta měla nať již přes metr a stonky silné jak palec.Sklízel jsem je s příchodem prvních mrazíků a velikostí a množstvím jsem byl přímo ohromen.Tato posekaná tráva mě dala ještě jednu bezpracnou úrodu brambor další rok, i když už tak velké nebyly.Další rok firma přibrala pracovníka jen na sečení trávy a ten jakmile dosáhne délky kolem 15cm ji nemilosrdně umlátí strunovkou. Ještě musim dodat, že brambory byly pěkné hladké kamením ani hrudami nedeformované jak dětská prdýlka. Laďa   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika