Brambory v pytlích



host - 243.114 (?)
5.2.2017 19:53

Vypadají, jak kdyby se uvařily teplem z tlející ytávy.  Na záhoně to asi lépe větrá...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 208.96 (?), 11.2.2017 14:20


Dobrý den,

zkoušel jsem pěstovat brambory v seně, ale moc se to nedařilo - dospod jsem dal i koňský hnůj, na to hromady staré trávy v sezoně asi 5x přisypána tráva ze sekačky. Občas jsem celý záhon důkladně prolil, ale asi díky dalšímu suchému roku a lidskému faktoru jsem z 10kg sadby sklidil jen kolečko brambor a to spíše mrňousů(dřív byly určeny jen prasatům ;-)). I nať občas odehnila a nebyla tak pěkná viz Vaše foto. Mnohem více se mi vydařily právě ty v pytlích.

Jaký je prosím Váš postup, rád bych to ještě jednou zkusil. Děkuji za info, LH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.28 (?), 11.2.2017 20:11

Dobrý večer. O pěstování brambor v trávě jsem psal na vlákně -pěstování brambor v trávě.  Pokud budete mít další dotazy napište, rád se o nich rozepíši. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 5.2.2017 19:53

Vypadají, jak kdyby se uvařily teplem z tlející ytávy.  Na záhoně to asi lépe větrá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.240 (?), 5.2.2017 22:46

..je to v pytly..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.28 (?), 7.2.2017 21:42

Dobrý večer. Víte, že je to možné. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 11.2.2017 16:31

Zkoušel jsem to několikrát a myslím si, že ten kdo to propagoval je lhář. Brambor potřebuje provzdušňování a ig. pytli se mu toho nedostává. Každý velkopěstitel vám řekne, že brambor je okopanina a ve velkovýrobnách ho až pětkrát ohrnují, aby se půda kolem něho provzdušnila. Zkoušel jsem to s hlínou, kompostem, listovkou a škoda času a úsilí. Výsledku jsem se dočkal na holém trávníku zasypaným travou za sekačky a stále doplňovaným sekanou travou. Špatné na tom bylo, že ti přemnožení černí a zbyteční flanďáci (kosi) to neustále rozhrabovali a tím narušovali růst brambor. Hlízy byly čísté, zdravé,  že jste je mohli hodit okamžitě do hrnce. Jestli mi někdo vysvětlí význam přivandrovalého kosa z lesa do města a zahrádek a jeho užitek, budu rád. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.28 (?), 6.7.2017 14:23

Já letos založila bramborový výzkum:

první várka vysazena do pytle - takový ten světlý bílý plastový, prospustný a přisypávám

další várka v obr květináči

třetí v dřevěné ohrádce, kterou zvyšuji a brambory přisypávám

čtvrtá - normální hrůbek v záhonu

pátý pokud v kombinaci s hrachem - na střídačku řádky, po sklizení hrachu rostou v řádcích už jen brambory

no a poslední - neplánovaný - z hloubky záhonu, kde byly vhozeny v červnu - k zarytí a zahnojení - potvory vylezly a jedou jako bláznivé.

Sama jsme zvědavá co nakonec v naší jílovité půdě bude to optimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.224 (?), 12.4.2020 16:16

Ten, kdo vymyslel články zakořeňování růže v bramboru a 45 kg brambor z dřevěné bedničky se musí tlemit už několik let. Další putovní návod - několik rajčat v kruhové drátěnce, doprostřed se snad sypal kompost, no zelené to bylo, výška 1,2m a žádný květ a žádná fotka úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 19.46 (?), 2.5.2018 21:11

taky jsem se loni nechal zlákat na pytle s branibory. Na jaře jsem viděl živě před očima, jak celý tuhý pytel na podzim převrátím a vysypu přeměněnou hlínu na branibory. Heh. 3 pytle, 3 branibory a na podzim 3 pytle a 8 branibor.

Domnívám se, že je třeba vychytat množství, které se k braniborám přihrnuje. Když se přisype moc, tak pak nevzniká asi dost fotosyntézy.

Ty 3 pytle jsem měl systematicky rozděleny. Jeden ve stínu a 2 na slunku. Jeden na slunku jsem přihnojoval posečenou trávou a druhý na slunku NPK+gran.kravský hnůj. Rozdíly prakticky nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.16 (?), 2.5.2018 21:34

Nejlepší je vlastní zkušenost. Brambory v sudu a bedýnkách je totéž. Je to krávovina. Nelze vychytat množství přisypané hmoty. Při přisypávání má samotná rostlina bramboru co dělat, aby to přežila. Musíte pochopit, že k tomu, aby bylo pod natí, to je aby byly hlízy, tak rostlina musí mít nějakou minimální asimilační plochu. Když to zasypáváte, máte nahoře jen malou štětičku listů, která s bídou stačí k vlastní sebezáchově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika