Brambory klíčí už při sklizni



host - 94.28 (?)
9.8.2008 10:15

Tohle s oblibou dělají Laury - ale to je asi taky jejich jedinná nectnost, chuťově jsou to jedny z nejlepších. Vloni jsem takhle naklíčené zkusila nasadit hned po sklizni a opravdu už některé měly lístky, ale ničehož, prostě to zaschlo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 171.101 (?), 2.8.2008 7:27, zobrazeno: 11219x

Červené brambory mají při sklizni už nové klíčky a některé dokonce zelené lístečky. Název odrůdy neznám-slízeno 1.8.2008. Co to bude dělat při uskladnění? Odrůda má jinak dosti dobrý výnos.

červené brambory klíčí při sklizni
červené brambory klíčí při sklizni
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 8.8.2008 12:07

No, tak to je fakt zajímavé. Také mám letos červené brambory, odrůdu nevím, prostě jsem šla a koupila sadbové brambory. Že jsou červené, jsem zjistila až doma po vysypání z pytle. Popravdě jsem moc ráda nebyla, protože s pěstováním červených brambor jsem nikdy velký úspěch neměla. Byly vždycky spíš růžové a malé. Letos jsem už nějaký ten kbelíček vyhrábla, zatím vypadají dobře. Ale klíčky nemají v žádném případě. To jsem zvědavá, jestli důvod bude někdo vědět. Ale obávám se, že na uskladnění to moc dobré asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.8.2008 13:07

Mně teda loňské červené Rosary vydržely dlouho, možná déle než jiné,  ještě nyní se dají v pohodě jíst. Klíčky už samozřejmě mají dlouhé.
  Někdy se mi stalo, že při sklizni se drobné klíčky objevily, ale zaschly a uskladnily se normálně. Lístečky ovšem neměly.
  A propos -  sklízíte brambory mající ještě zelenou nať?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.101 (?), 8.8.2008 18:17

Střídavě. Odrůdu červených brambor neznám, ale mají 2x větší výnos než žluté a 3x větší než rohlíčky. Chuťově jsou velmi dobré a dloho vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.28 (?), 9.8.2008 10:15

Tohle s oblibou dělají Laury - ale to je asi taky jejich jedinná nectnost, chuťově jsou to jedny z nejlepších. Vloni jsem takhle naklíčené zkusila nasadit hned po sklizni a opravdu už některé měly lístky, ale ničehož, prostě to zaschlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.240 (?), 16.8.2008 19:47
Pokud je dlouhou dobu sucho a pak před sklizní vydatně prší mohou brambory začít klíčit a dokonce se objeví i lístky nebo maličké brambůrky. Brambory pak nemusí být trvanlivé a mohou začít po drobných rankách zahnívat. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.9 (?), 30.8.2008 20:31

Já jsem se dnes s tímto jevem setkal také při sklizni brmabor, shodou okolností u Rosary, ale jen u těch hlíz, které "vylezly" z hrůkbů a byly najkou dobu vystaveny slunečnímu světlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika