Bramborová nať



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 110.58 (?) 
20.1.2008 16:17

Ale to vůbec není špatný nápad, ale kde seženu tolik tyček. Jinak dodrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 168.41 (?), 5.8.2019 17:10
Jak jste dopadl? Já mám letos také tak vysoké natě, že je vyvazuji k tyčce jako rajčata...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.30 (?), 20.1.2008 10:24

Po pravdě nevím zda se tato technologie vláčení dosud používá. Na ČM Vysočině se to ale určitě používalo a pokud se nepletu tak na to byly plecí  prutové nebo síťové brány. Zasázelo se cca 5-10 cm pod původní půdní plus výška "hrůbku"  a když se začala ukazovat nať tak se to převláčelo . Do 14 dnů se to pět prooralo A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 20.1.2008 12:14

Dobrý den. Soukromí zemědělci zabývající se pěstováním brambor s minimální chemií to u nás dodnes provádějí přesně tak jak píše pan 169.30. Problém je jenom s pýrem, ale i ten dostane "zabrat". Porost brambor se velmi rychle zregeneruje a je vitální. Před zimou je na pozemku zaorán chlévský hnůj. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 20.1.2008 11:34

Ve "velkém" zemědělství se používají rozteče 0,75 a 0,9 m. Hodnota 0,63 m, přesněji 0,625 m se používá u malé zahradní mechanizace, kde se rovná roztečí pojezdových kol, zejména jednoosých kultivačních traktorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.58 (?), 20.1.2008 16:25

Jsem zadavatelka diskuse, ale tohle je na mě moc odborné. Mám jen pár záhonů které obměńuji (asi to není spisovně) a kupuji si satbové brambory 10kg. Tak je sázím asi 10cm hluboko, přišlápnu je,zahrnu hlínou, a když mají asi 10cm tak je přihrnu a když zas povyrostou asi o 10 cm tak je přihrnu znova a potom už jen okopávám, pleju dávám postřik, pleju ,okopávám a oni se mi za to odvděčí krásnou natí. Škoda že se nedá zužitkovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.250 (?), 18.8.2019 13:12
Nesazejte brambory hluboko.Hned do řádku a nakopcit.Maji rády vzduch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.43 (?), 3.2.2009 0:53

Vážený, vážená, mluvíte mi ze srdce, nicméně, ani ve vaším příspěvku jsem se nedočetla, které odrůdy brambor mají nízkou, nebo opačně vysokou nať. To je ten důvod, proč ještě po půlnoci hledám na googlu a vážně mě štve, když se z příspěvků vyklube osočování, ponižování a nevím jak bychto ještě nazvala, jen ta nať se nějak vytratila. Tak prosím, může mi někdo poradit která odrůda má nízkou nať?? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 21.1.2008 22:03

Mám 3,5 aru záhumenky kde mám 3 rokem odrůdu Karin. Jsem sní nad miru spokojen. Můžu doporučit chuťově paní. Nať má malého vzrůstu a průměrný výnos za každého počasí. Zajímala by mě od čtenářů vše o odrůdě Valfi a kde se dá sehnat. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozelka - (21) - 249.16 (?), 23.9.2008 13:48

K odrůdě Valfi - jedná se o speciální poloranou až polopozdní konzumní odrůdu s modrofialovou slupkou a modrofialovou mramorovanou dužninou registrovanou v roce 2005. Nevznikla klasickým šlechtěním, ale klonovým výběrem nějaké staré anglické odrůdy. Její využití bych viděl spíše v nějakých restauracích na ozdobu. Také se někde můžete dočíst, že je zdravější. Píšou to protože za modrou barvu mohou přírodní barviva anthokyany, které patří do skupiny polyfenolů a ty působí jako přírodní antioxydanty. No, já si teda raději dám červené víno (dtto) nebo rajčata, které mají lykopen. Sehnat se dá těžko, viděl jsem jí prodávat na jarní výstavě Zemědělec v Lysé nad Labem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika